Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  آیا پخش موسیقی در پرورش گل تاثیر دارد

  پخش موسیقی برای گیاهان ممکن است عجیب به نظر برسد اما تحقیقات نشان می دهد که هر صدایی از جمله موسیقی به تقویت رشد گیاه کمک می کند ، اینطور به نظر می رسد که ارتعاشات ناشی از امواج صوتی عواملی که بر رشد گیاه تاثیر می گذارد را تحریک می کند.

  گل

  موسیقی و رشد

  تحقیقات نشان داده است که هر صدا توانایی رشد گیاهان را دارد.

  در یک مطالعه ، گیاهانی که شش ساعت در روز در معرض صداها قرار داشتند ، رشد بیشتری نسبت به گیاهان در گروهی که بدون صدا کنترل می شدند را نشان دادند.

  با اینکه موسیقی به رشد گیاهان کمک میکند اما گیاهان بین موسیقی و سایر صداها تفاوت قائل نیستند.

  چگونه موسیقی بر رشد تاثیر می گذارد

  علت دقیق تاثیر موسیقی بر گیاهان مشخص نیست اما اینگونه تصور میشود ممکن است گیاهان دارای گیرنده های مکانیکی باشند که به فشار پاسخ می دهند.

  همانطور که میدانید امواج صوتی از مولکول های هوای فشرده تشکیل شده اند.

  در انسان ها ، گیرنده مکانیکی در گوش قادر به تشخیص امواج صوتی به صورت فشار است و هر موج که به گوش برخورد میکند متمایز از دیگری عمل میکند که اگر گیاهان گیرنده مشابهی داشته باشند میتوانند به امواج صوتی مانند موسیقی پاسخ دهند.

  گل

  ارتباطات گیاهی

  اینطور به نظر می رسد که گیاهان نیز به ارتعاشات یکدیگر گوش میدهند.

  گیاهانی که در نزدیکی گیاهان دیگر قرار دارند نسبت به گیاهانی که در انزوا و تنهایی قرار دارند سریعتر و سالم تر رشد میکنند ، تحقیقات نشان داده است که گیاهان ممکن است از طریق ارتعاشات با یکدیگر صحبت کنند و صداهایی مانند موسیقی میتواند ژن ها را روشن یا خاموش کند ، این امر نشان میدهد که گیاهان ممکن است به محیط اطراف گوش دهند.

  دفاع گیاه

  مطالعات نشان میدهد که گیاهان میتوانند لرزش حشرات در حال خوردن برگ را احساس کنند و این گیاهان ممکن است خطر را به یکدیگر انتقال دهند ، گیاهان دیگر که میدانند خود را برای دفاع آماده میکنند و یا حتی تا زمانی که محیط امن نباشد رشد خود را متوقف میکنند ، همچنین شواهدی وجود دارد که نشان میدهد گیاهان در برابر لرزش هایی مانند باد تکامل پیدا کرده اند برای مثال قد برخی ار گیاهان در برخی شرایط از یک حد بلندتر نمی شود.

  انصراف از نظر
  مشاوره رایگان جهت سفارش: 09910804487