Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  آیا گیاهان درد میکشند ؟

  آیا گیاهان درد میکشند ؟

  گل ها وگیاهان برای محافظت از خود از پاسخ های استفاده میکنند ، از این ارتباطات شیمیایی می توان برای مسموم کردن دشمنان ، هشدار دادن به گیاهان اطراف در برابر خطرات احتمالی یا جذب حشرات مفید برای انجام خدمات مورد نیاز استفاده میکنند.

  این امر واضح است که گیاهان میتوانند ارتباط برقرار کنند ، اما این بدان معنی است که آن ها میتوانند احساس درد کنند ؟

  گل

  به گفته محققان موسسه فیزیک کاربردی دانشگاه بن در آلمان ، گیاهان گاز هایی را آزاد میکنند که معادل فریاد درد است.محققان با استفاده از میکروفون بالیزر ، امواج صوتی را تولید کرده اند که توسط گیاهانی که هنگام برش یا آسیب دیدگی گاز های خود را آزاد میکنند ، تولید شده است.

  اگر چه این صدا ها با گوش انسان شنیده نمیشود ، اما صدای مخفی گیاهان نشان داده است که خیار ها وقتی بیمار میشوند فریاد می کشند.

  برای برخی از محققان ، شواهد این سیستم های پیچیده ارتباطی سیگنال هایی را نشان می دهد که گیاهان احساس درد می کنند ، اما برخی دیگر اینگونه استدلال می کنند که هیچ دردی بدون مغز برای ثبت احساس وجود ندارد ، دانشمندان نیز بر این باورند که گیاهان بدون داشتن مغز رفتاری هوشمندانه از خود نشان می دهند ، به عنوان مثال درختان یک جنگل می توانند نسبت به حمله حشرات به اقوام خود هشدار دهند.

  یک دانشمند به درختان صنوبر ایزوتوپهای کربن رادیواکتیو تزریق کرد و دید که طی چند روز کربن از درخت به درختی دیگر فرستاده شده است تا اینکه تمامی درخت های 30 متری آن منطقه به هم متصل هستند.

   

  دکتر هایدی اپل یافته های خود را به شرح زیر خلاصه کرد
  ما دریافتیم که لرزش های تغذیه ای سیگنال را در متابولیسم سلول های گیاهی تغییر می دهد ، مواد شیمیایی دفاعی بیشتری ایجاد می کنند که می توانند حملات ناشی از کرم ها را دفع کنند.

  آیا گیاهان واقعا احساس درد میکنند؟

  درک فعلی ما از درد شامل هر دو مولفه ذهنی و عاطفی است ، بر اساس یک مطالعه در سال 2009 در مطبوعات ملی آکادمی ، ساختار عصبی آنالوگ در انسان ها و غیر انسان ها یافت میشود.

  همچنین مطالعات نشان داده است که حیوانات احتمالا اجزای عاطفی و ذهنی درد را تجربه می کنند ، مهم نیست چه حیوانی ، همگی به درد یک حس جسمی پاسخ می دهند ، اما بر خلاف حیوانات گیاهان سیستم عصبی یا مغزی ندارند.

  انصراف از نظر
  مشاوره رایگان جهت سفارش: 09910804487