Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  بهترین هدیه؛ گل. چرا؟

  بهترین هدیه؛ گل. چرا؟

   

  یکی از زیباترین آداب و رسوم ابراز عشق، علاقه و دوستی دربین تمامی فرهنگ های مختلف دنیا، هدیه‌دادن و هدیه‌گرفتن است و به جرات می‌توان گفت که از زیباترین لحظات زندگی برای دوطرف است. در این بین، گل نقشی به‌سزا و مهم دارد و همیشه و همه‌جا برای بیان عشق و احساسات از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

  گل رزا در این نوشتار بر آنست پاسخ برخی پرسش‌های متداول پیرامون هدیه، به ویژه گل هدیه‌دادن را به اختصار شرح دهد. پرسش‌هایی از قبیل چرا هدیه بدهیم؟ چرا دسته‌گل، شاخه‌گل،تاج‌گل و اصولا گل، از بهترین و ارزشمندترین هدایا برای همسر، عشق، دوست و عزیز خود قلمداد می‌شود؟ چرا زنان و دختران، نسبت به آقایان، علاقه بیشتری به گل دارند؟

   

  چرا هدیه می‌دهیم؟

  انسان موجودی اجتماعی است و طبیعتا همواره در زندگی کسانی داریم که برایمان عزیز هستند و برایمان خوشایند است که تا با بهانه‌های گوناگون آنها را غافلگیر کنیم و قدردان مهربانی‌هایشان باشیم.

   

  هدیه‌دادن و هدیه‌گرفتن یک سنت همگانی برای ابراز علاقه به طرف مقابل خوداست. این اتفاق می تواند به مناسبت‌های مختلف، از قبیل ازدواج، عید نوروز، تولد، والنتاین، روز پدر و مادر، اولین قرار عاشقانه،آشنایی و غیره باشد و یا بدون مناسبت انجام گیرد.

  هدیه‌دادن به اشخاصی که برایمان مهم هستند، بیانگر میزان علاقه ما به آنهاست، که دوستشان داریم، به یادشان هستیم، برایمان مهم هستند و قدردان لحظات در کنارشان‌بودن هستیم. این کار باعث ایجاد صمیمیت بیشتر در بین هم می شود.

   

   

  چرا گل؟

  گل و مفهوم آن همواره منبع سرشار الهامات برای ابراز احساسات عاشقانه بوده، هست و خواهد بود. نمود این مهم را می‌توان در اشعار شاعران مشاهده کرد.

  در ادبیات، گل مظهر الهام شعر بوده است. یقینا گل، خود زیباترین شعری است که خداوند به کره خاکی هدیه داده است.

  پدرم می‌گوید کتاب، مادرم می‌گوید دعا،

  و من خوب می‌دانم

  که زیباترین تعریف خدا را فقط باید از زبان گل‌ها شنید.  (حسین پناهی)

  گل جدای از این که نماینده‌ای از خانواده گیاهان است، به عنوان نماد زیبایی، طراوت، شادابی، ظرافت، خوشبویی اسطوره الهه عشق برای بیان احساس و عاطفه و استعاره‌ای از معشوق و محبوب زیبارو است.

   

   

   

   

  چرا خانم‌ها عاشق گل هستند؟

  تقریبا تمامی خانم‌ها، در هر جای کره زمین که باشند، با گرفتن گل به عنوان هدیه، سرشار از هیجان می‌شوند. شما با دادن حتی یک شاخه گل، حس عمیقی را در وجود عشق خود شعله‌ور می‌کنید و در او حس اعتماد‌به‌نفس و منحصر‌به‌فردبودن بالایی را شکوفا می‌کنید.

  همه اینها به خاطر ایجاد حس ویژگی‌های مشترک با گل از جانب دختران و خانم‌ها به اوج کمال می‌رسد. ویژگی‌هایی از قبیل زیبایی، عشق، طراوت، ظرافت، خوشرنگی، خوشبویی، فریبایی و سرزندگی وجود طرف مقابل شما را لبریز از عشق و محبت می‌کند. آیا برای یک خانم، شاخص‌هایی فراتر از اینها وجود دارد، که شما با انتخاب گل به عنوان هدیه صادقانه به آنها اذعان می‌کنید؟

  به خاطر داشته باشید که برآورده‌کردن نیازهای عاطفی طرف مقابل، از برطرف کردن دیگر نیازها، همیشه و همه‌جا ارجحیت برتر دارد.

  آری، می‌توان با یک گردن‌بند، ساعت، لباس، کفش، خودرو، آپارتمان و یا هر چیز لوکس و لاکچری گران‌قیمت دیگر به عنوان کادو و هدیه طرف خودتان را خوشحال کنید، اما در نظر داشته باشید که هیچ‌یک از این موضوعات مادی توانایی اغنای نیاز عاطفی را ندارد. چرا‌که همسر، عشق، دوست و عزیز شما، در صورت احساس نیاز به هر یک از موارد فوق، خود نیز می‌تواند برای به‌دست‌آوردنشان شخصا اقدام کند و در صورت حصول آنها شادمان گردد و اندکی از اندوه بی‌توجهی طرف خود را جبران کند، ولی کمبود عاطفه، ابراز عشق و ایجاد محبت بیشتر تنها با اقدام شخص مقابل قابل جبران است. هیچ خانمی برای خودش سفارش گل نمی‌دهد، گل با تزریق حس عاشقی به عشق تبدیل می شود.

   

   

  خانم‌ها قدر و ارزش گل را به خوبی می‌دانند. گل هدیه‌دادن باعث ایجاد نگرش مثبت، ایجاد حس هیجان و سرزندگی، ایجاد شادی از عمق وجود، برقراری محبت بیشتر، افزایش اعتماد به نفس، دوری از اضطراب، حس زنانگی، طبع عاشقانه، خاص بودن می شود.

  پس به عزیزان خود گل هدیه دهید، فقط گل...

   

   

  کلیدواژه‌ها:

  گل رزا، هدیه‌دادن، هدیه‌گرفتن، اولین قرار عاشقانه، گل، شاخه‌گل، دسته‌گل، تاج‌گل، باکس‌گل، تولد، عید نوروز، والنتاین، روز پدر، روز مادر، ازدواج، هدیه به همسر، هدیه دوست، هدیه عزیز.

   

   

   

  انصراف از نظر
  مشاوره رایگان جهت سفارش: ۰۹۹۲۶۶۲۸۶۳۱