Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  درباره تاج گل

  تاریخچه تاج گل

  دو نوع طرز فکر درباره تاریخچه تاج گل ( Wreath of consolation ) وجود دارد اولین یادداشت ها درباره تاج گل به یونان باستان برمیگردد که یونانی ها با استفاده از برگ های تازه درختان ، شاخه های کوچک ، میوه ها و گل های کوچک تاج های حلقه ای درست می کردند ، این تاج گل ها که با لباس پوشیده می شدند نمایانگر شغل ، رتبه و وضعیت شخصی فرد محسوب میشد.

  از تاج گل لورل برای تاج گذاری برندگان بازی های المپیک باستان یونان و روم استفاده میشد ( همان تاج معروف با شاخه زیتون )

  اما دومین نظریه در مورد تاج گل در میان مسیحیان رایج است که راجع به هنر ارجمند تاج سازی هزار سال قبل از تولد مسیح آغاز شد توضیح میدهد.

  مسیحیان تاج گل هایی درست میکردند تا نماد قدرت آن ها با پشتکار در میان نیروهای خشن زمستان باشند ، امروزه هم تاج گل کریسمس نمادی از جاودانگی مسیحیان است.

  تاج گل

  دایره یکی از ویژگی های اصلی تاج گل است که به معنی وحدت ، بی نهایت و تمرکز است ، در کیهان شناسی حلقه ها نمادی از انسانها ، خورشید و ماه هستند و همچنین زمان و چرخه فصول را نشان میدهند.

  اما تاج گل ها در مراسم های مختلف معانی گوناگونی دارد برخی اوقات برای ترحیم و عرض تسلیت و برخی اوقات برای افتتاحیه و عرض تبریک استفاده میشود که از گلهایی با رنگ ها و سایز های مختلفی بهره میبرند.

  تاج گل

  در تاج گل ترحیم چه گلهایی مورد استفاده قرار میگیرند

  گلایل

  این گل از خانواده گل زنبق است و در تاج بیشترین استفاده را دارد رنگ سفید این گل نشانه صداقت ، روان پاک و به یاد کسی بودن است و حس قلبی شما را نشان میدهد این گل باعث میشود به شخص متوفی احترام گذاشته و با بازماندگان همدردی کرده باشیم.

  لیلیوم (سوسن)

  این گل نیز مانند گلایل از پر کاربرد ترین گل های مراسم عذا دار است که دارای انواع و رنگ های گوناگونی است که به معنی دوشیزگی ، صداقت ، خلوص و پاکی میباشد.

  داوودی

  این گل دارای تنوع بسیار زیاد در در طرح و رنگ در دنیاست و در بسیاری از مراسم ها مورد استفاده قرار میگیرد به دلیل تنوع بسیار زیاد این گل هر رنگ و نوع آن معنی و مفهوم خاص خودش را دارد در مراسم عزاداری اکثرا از رنگ های سفید زرد و قرمز استفاده میشود.

  رز

  این گل یکی از زیباترین و پر کاربردترین گل های جهان است که به دلیل تنوع رنگ این گل در بسیاری از مراسم ها مورد استفاده قرار میگیرد اما عموما برای مراسم عزاداری از رز های سفید و مشکی استفاده میشود

  انصراف از نظر
  مشاوره رایگان جهت سفارش: 09910804487