Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  فواید گل ها در بیمارستان ها برای بیماران

  فواید گل ها در بیمارستان ها برای بیماران

  بیش از چند هزار سال است که انسان ها گل ها را پرورش می دهند اما هیچ پاداشی برای این رفتارشان دریافت نمی کنند.

  مشاهده گل و گیاه در طول دوره بهبودي تاثير مثبتي در ارتباط مستقيم با ​​پيامدهاي سلامت بيماران جراحي داشت. بیماران در اتاق های بیمارستانی که دارای گیاهان و گل ها بودند ، از نظر فیزیولوژیکی به طور معنی داری از نظر فشار خون پایین سیستولیک ، و رتبه های کمتری از درد ، اضطراب و خستگی نسبت به بیماران در اتاق کنترل ، از نظر فیزیولوژیکی مثبت بودند. بیماران دارای گیاهان نیز نسبت به اتاق خود احساس مثبت تری داشتند و در مقایسه با بیماران در اتاقهای مشابه بدون گل و گیاه ، رضایت بیشتری را ارزیابی می کردند. براساس اظهار نظر بیماران ، گیاهان محیط اتاق را روشن تر کرده ، استرس را کاهش می دهند و همچنین برداشت های مثبت از کارمندان بیمارستان که مراقب بیماران هستند ، منتقل می شود.

  بیماران در اتاق های بیمارستانی با گل ها و گلدانها زیبا تر و روشن تر هستند ، به داروهای کمتری از درد بعد از عمل نیاز دارند ، فشار خون سیستولیک و ضربان پالس کمتری داشتند ، کمتر مضطرب و خسته بودند و به طور کلی از نظر روانی مثبت تر از بیماران در اتاق های بدون گیاه بودند.

  گل

  همچنین به نظر می رسد بوی عطر و بوی گل ما را با حال و هوای خوبی روبرو می کند و باعث می شود احساس اضطراب کمتری داشته باشیم ، تحریک بینایی با گل سرخ باعث آرامش فیزیولوژیکی و روانی می شود.

  از آنجا که شیوه زندگی مدرن ما فرصت های محدودی را برای تماس با محیط طبیعی فراهم می کند ، علاقه زیادی به تأثیر محرک های طبیعی که می تواند روزانه در کاهش استرس و آرامش استفاده شود وجود دارد. یک روش نمایشی برای دستیابی به تماس با طبیعت در یک محیط داخلی ، قرار گرفتن در معرض گیاهان شاخ و برگ یا گل های تازه است که معمولاً برای تزئین خانه ها یا دفاتر استفاده می شود ، گیاهان داخلی نه تنها کیفیت هوای داخلی را بهبود می بخشد بلکه تحریک بینایی با گیاهان باعث ایجاد یک اثر آرامش فیزیولوژیکی می شود ، با وجود گیاهان زنده می توان فضاهای داخلی بیمارستان را سالم تر کرد.

  گل

  گل های تازه و بریده شده رنگارنگ و گیاهان شکوفه دار یا سبز می توانند یک داروی مکمل برای بیماران باشند. اگر به طور صحیح نگهداری شود ، گیاهان می توانند فرصتی عالی را برای بیماران فراهم کنند تا طبیعت را در تمام فصول تجربه کنند وقتی مناظر در فضای باز نمی توانست این مزیت را فراهم کند. علاوه بر این ، گیاهان ارتباط درمانی معنی داری دارند ، به ویژه برای بیمارانی که بیشتر وقت خود را در خارج از خانه می گذرانند در حالی که از جراحی دردناک بهبود می یابند.

  یافته های این مطالعه ممکن است در بخش مراقبت های ویژه و ایمنی بشدت اعمال نشود. با این حال ، این مطالعه شواهد محکمی را ارائه می دهد که نشان می دهد تماس با گیاهان به طور مستقیم برای سلامت بیماران مفید است. این رویکرد مکمل غیر دارویی نه تنها برای بیماران بلکه برای شرکت های بیمه درمانی با کاهش هزینه های بستری و مصرف ضد درد از نظر پزشکی نیز سودمند است و به وضوح مقرون به صرفه است. متخصصان بهداشت و مسئولان بیمارستان باید برای تقویت محیط های درمانی بیماران ، استفاده از گیاهان و گل ها را در نظر بگیرند.

  انصراف از نظر
  مشاوره رایگان جهت سفارش: 09910804487