Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  معانی و ویژگی های گل رز

  معانی و ویژگی های گل رز

  برای ساختن محیطی عاشقانه و رومانتیک میتوانید از گل رز استفاده کنید اما معیار های شما برای انتخاب رنگ گل رز چیست؟ آیا هر رنگ گل رز دارای ویژگی های منحصر به فردی است؟

  تاریخچه گل رز

  بدون شک میتوانیم بگوییم که گل رز یکی از قدیمی ترین و پر طرفدارترین گلها در میان مردم دنیا است.

  این گل تاریخی پر بار و غنی دارد که با پیدا کردن فسیل هایی در کشورهای مختلف میتوان گفت این گل حدود 35 میلیون سال قدمت داشته است ، در گذشته رزهای طبیعی به رنگهای سفید و صورتی بودند اما امروزه در گل فروشی ها طیف عظیمی از رنگهای گل رز را مشاهده میکنید شاید این نکته برایتان جالب باشد که بدانید گل رز دارای ویتامینC میباشد و میتوان به عنوان یک خوراکی از آن استفاده کرد.

  اما گل رز فقط نماد عشق است؟

  گل رز

  نماد عشق

  درست فکر میکنید بارز ترین صفت گل رز عشق است به همین دلیل اکثر افراد این گل را به هم هدیه میکنند اما این تنها معنی گل رز نیست.

  نماد دین داری

  در بین مسیحیان گل رز نماد دینداری است و به زنده شدن مجدد انسان ها اشاره میکند.

  نماد خیر و شر

  گل رز برخلاف لطافت و زیبایی و عطری که دارد در ساقه های آن تیغ های تیز و دردناکی دارد که این موضوع به تضاد بین خیر و شر اشاره میکند.

  نماد راز

  این گل نیز نماد رازداری است در زمان روم باستان اگر مکالمه ای در کنار گل رز انجام میشد این معنی را میداد که این مکالمه بسیار محرمانه است.

  معنی انواع رنگ های گل رز

  رز قرمز

  رز قرمز برای ابراز علاقه شدید و اشتیاق و تحسین کردن طرف مقابل استفاده میشود اما اگر رنگ آن تیره بود برای بیان غم و اندوه قلبی است.

  گل رز

  رز سفید

  رز سفید به معنای پاکی ، شروعی دوباره و معصومیت است و میتوان برای نو عروس ها استفاده کرد البته باید بگوییم گلهای سفید نشانه همدردی کردن شما است.

  گل رز

  رز زرد

  رنگی گرم پر از شادی و نشاط ، رنگی که گرمی و صمیمیت خورشید را نشان میدهد البته رز زرد معنی عاشقانه ای ندارد ولی سمبل دوستی و احساسات پاک است.

  گل رز

  رز صورتی

  اگر دنبال راه حلی برای تشکر کردن از کسی میگردید رز صورتی بهترین انتخاب است این گل معنی همدردی و شادی هم دارد.

  گل رز

  رز نارنجی

  رز نارنجی به معنای عطش و هیجان است اگر این گل را از کسی هدیه گرفتید بدانید او شیفته شما شده است.

  گل رز

  رز بنفش

  طیف گل رز بنفش از بنفش کمرنگ تا بنفش پر رنگ یا تیره نشان دهنده میزان عشق و علاقه شماست برای مثال بنفش کم رنگ نشانه یک عشق نوشکفته است.

  گل رز

  رز سبز

  این گل نماد زندگی ، شادی و صلح است و سرشار از انرژی مثبت میباشد.

  گل رز

  رز هلویی

  این گل نشانه رضایت شماست ، آیا تا به حال تحت تاثیر کسی قرار گرفته اید؟ بهترین راه تشکر از آن فرد خریدن یک دسته رز هلویی برای قدر دانی از او است.

  گل رز

  رز سیاه

  این گل به صورت طبیعی در طبیعت یافت نمیشود اغلب از رنگ های قرمز و بنفش خیلی تیره استفاده میکنند این گل به معنی مرگ و خداحافظی است که عموما در مراسم تدفین استفاده میشود.

  گل رز

  رز آبی

  این گل مانند رز سیاه در طبیعت یافت نمیشود و معنی راز آلودی و مرموزیت میدهد اگر عاشقی بی نام و نشان هستید میتوانید از رز آبی استفاده کنید.

  گل رز

  رز شرابی

  رز شرابی نشان دهنده شور و اشتیاق شما به مخاطبتان است.

  انصراف از نظر
  مشاوره رایگان جهت سفارش: 09910804487