Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  چگونه عمر گلها را طولانی تر کنیم

  چگونه عمر گلها را طولانی تر کنیم

  گل ها هدیه ای مشترک برای هر موقعیت خاص و لحظه های خوش زندگی هستند. یک دسته گل از شکوفه های روشن می تواند هر فضایی را به وجد بیاورد و حتی پس از خشک شدن، تبدیل به یک یادگار خاطره انگیز شود. دسته گل های شما می توانند به مناسبت فارغ التحصیلی، و یا دسته گل ازدواج دریافت شوند و یا یک دسته گل زیبا برای میز قهوه انتخاب شده باشد، تا شما بتوانید تا آنجا که ممکن است از آنها لذت ببرید.

  حقیقت غم انگیز این است که دسته گل برای همیشه ماندگار نیست. اما ما در ادامه این مقاله به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که با رعایت آن ها بتوانید دوام گل های خود را بیشتر کنید.

  مراقبت از گل ها

  نکات مراقبت از گل

  اولین قدم برای تازه ماندن گلها، رعایت چند دستورالعمل مراقبت از گل است. از نکات زیر برای افزایش طول عمر گل های خود استفاده کنید.

  1.       ساقه ها را ببرید: یکی از رایج ترین اشتباهاتی که مردم پس از دریافت گل انجام می دهند فراموش کردن بریدن ساقه ها است. از قیچی باغچه برای برش یک تا دو اینچ به صورت برش زاویه دار استفاده کنید. برش ساقه ها به صورت زاویه دار باعث می شود آب بیشتری گرفته شود زیرا ساقه ها در ته گلدان صاف قرار نمی گیرد. پس از برش اولیه ، حتماً هر چند روز یک بار دسته گل خود را مرتب کنید.
  2.       هرس: برگهای زیر خط آب را بردارید. این کار نه تنها دسته گل شما را بهتر نشان می دهد بلکه از رشد باکتری نیز جلوگیری می کند. همینطور بعضی از گل ها ، مانند گل های رز ، گلبرگ های محافظ دارند که دو یا سه گلبرگ بیرونی در گل هستند. حذف این موارد باعث می شود تا گل شما کاملاً باز شود. پس از هرس اولیه باید روزانه گلهای خود را از نظر وجود برگ و گلبرگ مرده یا شل بررسی کنید تا از پوسیدگی باکتری ها جلوگیری شود.
  3.       آب و مواد مغذی: نه تنها مهم است که دسته گل خود را هیدراته کنید ، بلکه باید توجه داشته باشید، گلهای شما بدون آب دوام زیادی نخواهند داشت، به خصوص وقتی ساقه های آنها بریده شود. بعد از انتخاب گلدان، آن را با آب دمای اتاق پر کنید و به آن یک بسته غذای گل اضافه نمایید. اطمینان حاصل کنید که، بسته به درستی مخلوط شده و آب خیلی رقیق یا غلیظ نشده باشد. همچنین مهم است که گلدان خود را کاملاً تمیز کنید و هر دو تا سه روز یکبار آب و غذای گل را عوض کنید.
  4.       از تابش مستقیم نور خورشید، گرما، و میوه های رسیده به گل ها خودداری کنید: گلهای شما در اتاق با دمای خنک ماندگارتر خواهند بود. از قرار دادن آنها در معرض مستقیم نور خورشید یا حضور در نزدیک وسایل گرمایشی خودداری کنید. همچنین بهتر است از قراردادن گل ها در مناطقی مانند پنجره های باز، دریچه های گرمایش یا سرمایش و پنکه های سقفی ممانعت نمایید، زیرا باعث کم آبی سریع گل ها می شود. همچنین نباید دسته گل خود را نزدیک میوه های رسیده قرار دهیم. زیرا، میوه های رسیده مقادیر کمی گاز اتیلن آزاد می کنند که می تواند طول عمر گل های تازه شما را کاهش دهد.

  روش های جالب برای ماندگاری بیشتر گل ها

  نیازی نیست مدام از خود بپرسید که چگونه می توان ماندگاری گلها را بیشتر کرد. با کمال تعجب ، ممکن است لوازمی در خانه داشته باشید که به شما کمک کند از دسته گل های خود لذت ببرید. لیست جالب درمان های خانگی را در زیر بررسی کنید:

  • سرکه سیب + شکر
  • آسپرین
  • سکه
  • غذای گل
  • یخچال

  بررسی هر پیشنهاد و نحوه عملکرد آنها

  طی آزمایشی با چند دسته گلمشابه، در هر گلدان، یک بسته غذای گل و آب ولرم اضافه کردیم. سپس هر یک از گلدان ها را با یکی از ترفندهای زیر مراقبت نمودیم و یک گلدان را نیز بدون هیچ کنترل و درمانی کنار گذاشتیم. نتیجه های مساعدی از مراقبت های لازم، دریافت شد.

  سرکه سیب و شکر:قبل از قرار دادن گلهای در گلدان، 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب و 2 قاشق غذاخوری شکر را درون گلدان مخلوط کنید. سرکه به عنوان یک ماده ضد باکتری عمل می کند در حالی که قند به عنوان غذای اضافی گل عمل می کند.  

  آسپرین:آسپرین را به گلدان گل های تازه خود اضافه کنید. گفته می شود آسپرین سطح PH آب را کاهش می دهد و باعث می شود آب سریعتر از طریق گل دریافت شود و از پژمردگی جلوگیری می کند.

  سکهبه دسته گل تازه خود یک سکه مس اضافه کنید. مس باید به عنوان یک ماده اسیدی عمل کند و از رشد باکتری ها مقابله نماید. در حقیقت، ممکن است باعث شود گلها خیلی زود باز شوند.

  غذای گل:افزودن غذای گل به گلدان روشی امتحان شده و درست برای تازه نگه داشتن دست گل های شما است.

  یخچال:دسته گل خود را هر شب قبل از خواب در یخچال قرار دهید (به طور معمول 8 ساعت در شب) گفته می شود گلها در دمای سردتر بهتر رشد می کنند. به نظر می رسد دسته گل ها این دما را دوست دارند.

  تا به حال فکر کرده اید که چرا گل فروشی ها دسته گل های خود را در جای خنک نگهداری می کنند؟

  به نظر می رسد برای اطمینان از خوب بودن گلهایتان بهترین راه برای تازه نگه داشتن آنها ایجاد دمای محیط مناسب است.

  اکنون که ترفندهای اضافی برای اطمینان از ماندگاری دسته گل های خود را آموزش دیده اید، می توانید با اطمینان یکی از آنها را امتحان کنید!

  انصراف از نظر
  مشاوره رایگان جهت سفارش: ۰۹۹۲۶۶۲۸۶۳۱