Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  گل مناسب  برای خواستگاری

  گل مناسب  برای خواستگاری

  خواستگاری مراسمی است که معمولا خانواده پسر به خانواده دختر می رود و جهت جلب رضایت دختر و خانواده او اقدام می نمایند . خاطرات این روز ها در ذهن خانواده ها مانند لباس ، پذیرایی و دکوراسیون منزل و حتی مکالمات  ماندگار است . اما با شنیدن کلمه خواستگاری اولین چیزی که در ذهنتان نقش می بندد تصویر گل و شیرینی می باشد و در اصل می توان گفت گل و شیرینی از بیاد ماندنی ترین عناصری هستند که در خواستگاری وجود دارند . پس باید در انتخاب این دو مورد به خصوص گل اطلاعات کافی به دست آورید و گلی به یاد ماندنی تهیه نمایید . در ادامه با نکات مهمی که در انتخاب گل باید مد نظرباشد آشنا خواهید شد .


     انتخاب گل متناسب با میزان شناخت

  جلسات خواستگاری با شناخت هر چند کم از خانواده های دختر و پسر انجام می گردد و هر چه این شناخت بیشتر باشد و دو خانواده با هم نسبت و ارتباط نزدیکتری داشته باشند باید دقت بیشتری در خرید گل داشت و سخاوت بیشتری جهت انتخاب مناسب خرج کرد . اگر آقای داماد از قبل با عروس خانم آشنایی دارد بهتر است گل بزرگتری تهیه کند تا دل ایشان را به دست آورد و اگر با گل مورد علاقه او آشنایی دارد بهتر است که در انتخاب گل علایق او را نیز در نظر داشته باشد . در صورتی که از گرفتن جواب مثبت مطمئن هستید بهتر است  حتما گل زیبا و بزرگتر و گران تری انتخاب نماید  و اگر هیچ ایده ای در مورد نتیجه خواستگاری ندارید در هزینه کردن برای خرید گل کمی محتاط تر عمل کنید و از ولخرجی کردن در این امر بپرهیزید .
  آیین و رسم تقدیم کردن گل

  هدیه دادن آیین و رسم خاصی دارد که اگر این  آیین به شکل درستی انجام نشود ممکن است که کل هدیه زیر سوال برود ، اگر برای مراسم خواستگاری سبد گل تهیه کرده اید با دو دستان خود  زیر سبد را بگیرید و دست دیگرتان را در پشت گل گرفته و گل را به صورت افقی تقدیم بفرمایید و بهتر است گل را داماد و شیرینی را مادر داماد در دست داشته باشد و سپس هر دو به ترتیب به مادر عروس با احترام تقدیم دهید، لبخند را هنگام تقدیم گل و شیرینی فراموش نکنید و با همان لبخند در برخورد اول در خواستگاری مهربانی و صمیمیت از خود نشان دهید .


   

  انتخاب دسته گل یا سبد گل ؟

  در کل دسته گل حالت صمیمانه تری را القا میکند و سبد های گل کمی حالت رسمی تر دارد ، البته باید به میزان آشنایی ، سطح ارتباط خانواده ها و البته بودجه نیز توجه داشت . اگر که میران صمیمیت بین خانواده های زیاد است و بودجه ای که میخواهید اختصاص دهید محدود ، دسته گل هایی با سایز متوسط انتخاب نمایید و هیچ گاه به دسته گل های کوچک جهت انتخابتان فکر نکنید، چرا که گل های خیلی کوچک شبیه دسته گل عروس می باشند . ولی اگر از نظر اختصاص بودجه محدودیتی ندارید بهتر است که به جای دسته گل خیلی بزرگ سبد گل انتخاب نمایید ، سبد گل به دلیل رسمی تر ، لوکس تر و البته گران قیمت تر معمولا بیشتر به یاد می مانند .


     رنگ مناسب گل برای خواستگاری

  گل سرخ نماد علاقه و عشق فراوان است و ممکن است برای خواستگاری به خصوص جلسه اول خیلی مناسب نباشد ، در مقابل رنگ زرد و نارنجی نیز هواداران کمتری دارد و انتخاب آن ها کمی پر ریسک است و ممکن است که طرف مقابل هیچ علاقه ای به آن نداشته باشد . بهترین انتخاب رنگ برای گل خواستگاری رنگ های سفید ، صورتی ، یاسی و بنفش است .

  رنگ سفید نماد پاکی و صداقت و خلوص است و شاید مهمترین چیز نشان دادن صداقت باشد پس بهتر است در دسته گل یا سبد گل ، رنگ اصلی انتخابیتون رنگ سفید باشد . رنگ صورتی در گل ها نماد علاقه ، ارادت قلبی و تعلق خاطر است و رنگ مناسب و شایسته ای برای این مناسبت است همچنین گل های بنفش و یاسی نیز به دلیل رنگ واضحی که دارند می توانند سبد گلتان را زیبا تر جلوه دهند، البته از رنگ های زرد و نارنجی به عنوان رنگ مکمل می توانید استفاده کنید .   گل های مناسب برای سبد خواستگاری  

  اگر قصد دارید که سبد گلی فوق العاده تهیه نمایید گل اصلی سبد را گل ارکیده انتخاب نمایید ، گل ارکیده مختص بانوان است و گلی است که به خانم ها حس منحصر به فرد بودن می دهد ، از طرفی دیگر گل ارکیده نماد خاندان سلطنتی انگلستان می باشد و همیشه گلی لوکس به شمار می آید .
  گزینه دوم برای انتخاب لیلیوم اورینتال است ، گل اورینتال گلی بزرگ ، زیبا و با دوام است که بویی فوق العاده و مست کننده دارد ، این لیلیوم از لیلیوم های معمولی بزرگتر ، خوشبوتر و بزرگ تر است و دارای رنگ های متفاوتی است .
  آنتریوم ها از گل های لوکس و خوش ظاهری است که نماد مراقبت از عزیزان است و دارای گل های براق و خیره کننده ایست که ترکیب این گل با لیلیوم و ارکیده سبدی لوکس و سیار شیک به نظر می رسد و گلی مناسب برای خواستگاری است . 
   بسیاری از خانم ها علاقه مند هستند که گل های خود را خشک نمایند و از آن به عنوان یادگاری استفاده نمایند ، اگر این موضوع برایتان اهمیت دارد و باید از گلی مانند رز استفاده نمایید ، رز پادشاه تمامی گل هاست و شناخته ترین گل در سر تا سر جهان است ، می توانید از گل رز در کنار آنتریوم و ارکیده استفاده نمایید و یا در کنار لیلیوم اورینتال و ارکیده استفاده نمایید 

   

  انصراف از نظر
  مشاوره رایگان جهت سفارش: 09910804487