Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دسته بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  گل ها چه معنی و مفهومی دارند

  همانطور که میدانید هدیه دادن در سر تا سر دنیا یکی از کار های مرسوم است حال اگر انتخاب شما یک شاخه گل یا یک دسته گل است باید بگوییم گل ها نشانه عواطف و احساسات انسان در شرایط متفاوت است پس قبل از انتخاب گل بگذارید راجع به معانی هریک از گل ها کمی اطلاعات به دست آورید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  گل لاله ( Tulip )

  ریشه اصلی این گل به کشور عزیزمان ایران و ترکیه برمیگردد که در قرن 16 میلادی به اروپا برده شد ، محبوبیت این گل در اروپا به قدری افزایش پیدا کرد که قیمت این گل به صورت نجومی بالا رفت که دیگر کمتر کسی توانایی خرید گل لاله را داشت ، گل لاله دارای رنگ های متفاوتی است که هر رنگ این گل دارای مفهوم خاص خود است.

  لاله زرد نماد فکر آزاد و شاد است ، لاله سفید به معنای بخشش است ، لاله بنفش نشانه وفاداری است و امیدوارم داستان شیرین و فرهاد را خوانده باشید ، از هر قطره خون فرهاد لاله سرخ روییده که نشانه عشق عمیق و بی پایان است.

  گل لاله

  گل نرگس ( Narcissus flower )

  گل نرگس نماد آغازی نو و تولدی دوباره می باشد و معنی رسیدن فصل بهار و نو شدن را به تصویر میکشد اما این گل برای شروع دوباره یک رابطه عاشقانه بسیار محبوب است.

  گل نرگس

  گل کوکب ( Dahlia )

  این گل نماد پاکی معنوی میدهد و همچنین نماد صبر وشکیبایی است گل کوکب دارای بافت شاد ، سرسبز و محسور کننده است که در گذشته فکر میکردند با سوزاندن برگ های گل کوکب شیطان از مردم دور شده و پاکی جایگزین آن میشود.

  گل کوکب

  گل سنبل ( Lavender flower )

  همانطور که میدانید سنبل یکی از پر مفهوم ترین گل ها و یکی از عضو های سفره های هفت سین ایرانی است ، سنبل نماد وفاداری بوده و محبوبیت این گل ریشه در باور های ایران باستان دارد و دارای رنگ های گوناگونی است.

  گل سنبل

  گل میخک (Carnation )

  در یونان باستان از این گل برای تاج گذاری پادشاهان استفاده میکردند ، رنگ قرمز کم رنگ این گل نماد تحسین و قرمز پر رنگ گل میخک نشانه عشقی عمیق است.

  گل میخک

  گل داوودی ( Chrysanthemum )

  گل داوودی نماد طول عمر وشادی است و سابقه این گل به قبل از میلاد مسیح برمیگردد ، رنگ سفید گل داوودی نماد وفاداری و در فرهنگ ایرانی نماد غم و اندوه است و رنگ زرد آن نشانه عشق یک طرفه است.

  گل داوودی

  گل گلایل ( Gladiolus )

  از رنگ سفید این گل عمدتا در مجالس ترحیم استفاده میشود که نماد به یاد کسی بودن و همدردی کردن میباشد و نشانه احساسات عمیق قلبی شما به طرف مقابل است.

  گلایل

  گل ادریسی ( Hydrangea flower )

  گل ادریسی برای اولین بار در ژاپن کشف شد و اینگونه نامگذاری شد در زبان یونانی این کلمه به معنی آب میباشد شاید دلیل این نامگذاری نیاز شدید این گل به آب است ، اما این گل نشانه صداقت و بی ریایی است.

  گل ادریسی

  گل زنبق ( Iris flower )

  در یونان باستان گل زنبق کنار مزار مردگان کاشته میشد یا در لباس ها یا تاج فرمان روایی یونانی ها دیده میشود این گل در دین زرتشت هم دارای جایگاه خاصی میباشد ، گل زنبق نشانه دانایی و حکمت است.

  گل زنبق

  گل ارکیده ( Orchid flower )

  به جرات میتوان گفت گل ارکیده یکی از خاص ترین ، زیبا ترین و جادویی ترین گل های زینتی موجود در دنیا است تمامی رنگ های این گل نمادی از عشق است اما باید گفت هر رنگ این گل دارای معنایی خاص است.

  گل ارکیده

  گل آفتابگردان ( Sunflower )

  گل آفتابگردان نمادی از احترام ، زندگی طولانی و نشانه وفاداری به معشوق است عموما برای سالگرد ازدواج ، جشن های تولد و عروسی در کنار گل های دیگر میتوان استفاده کرد.

  گل آفتابگردان

  انصراف از نظر
  مشاوره رایگان جهت سفارش: 09910804487