دانستنی ها

راهنمای خرید بهترین گل برای روز مادر

راهنمای خرید بهترین گل برای روز مادر

روز مادر است اما نمی‌دانید چه هدیه‌ای برای مادرتان بگیرید؟ می‌خواهید او را با هدیه‌ای ویژه سورپرایز کنید؟ پس برای او گل بخرید. بله، درست شنیدید! مادرها عاشق گل هدیه گرفتن هستند و دوست دارند با مناسبت و بی‌مناسبت از دیگران گل هدیه بگیرند. حالا که روز مادر است، پس او را یک دسته‌گل زیبا خوش‌حال کنید و به او نشان بدهید چقدر به علایقش آگاه هستید. در این مقاله می‌خواهیم بهترین گل برای روز مادر را به شما معرفی کنیم؛ دسته‌گل‌هایی که هم سلیقه خاص شما را نشان می‌دهد، هم به ‌خوبی نشانگر قدردانی و عشق شما نسبت به مادرتان است. با ما همراه باشید.

گل و گیاه خانگی بهترین انتخاب برای هدیه روز مادر

اکثر مادرها به گل و گیاه علاقه‌ای ویژه دارند. آن‌ها همان‌طور که با عشق در طول سالیان سال از فرزندانشان مراقبت کرده‌اند، دوست دارند موجودات لطیفی چون گل را نیز بزرگ کنند، پرورش دهند و شاهد بزرگ شدن او باشند. به همین دلیل در روز مادر یکی از انتخاب‌های جدی، خریدن گل است.

اگر گل‌ها آپارتمانی باشند، می‌توانند تا مدت‌ها زنده بمانند و حتی با مراقبت آن‌ها را به درختچه تبدیل کرد. این بزرگ شدن برای مادران خوشایند است. آن‌ها می‌توانند سال‌ها صبر کنند تا ثمره زحمات خود را ببینند. به خاطر همین دادن گل به مادرتان یک سورپرایز ویژه و دوست داشتنی برای او به حساب می‌آید؛ اما آیا خبر دارید بهترین گل برای روز مادر کدام است؟ شما میتوانید با مراجعه به صفحه سفارش آنلاین گل انواع گل های مناسبتی را سفارش دهید.

گل و گیاه خانگی بهترین انتخاب برای هدیه روز مادر

راهنمای انتخاب بهترین گل برای روز مادر

اگر قصد خرید گل برای مادرتان را دارید، برخی از نکات را بهتر است در نظر داشته باشید:

 • ممکن است مادر شما از گل‌های شاخه بریده شده بیشتر از گل‌های پرورشی خوشش بیاید؛ بنابراین با یک باکس گل یا دسته گل زیبا می‌توانید وی را خوشحال کنید.
 • توجه کنید که برای گل‌های پرورشی که نیاز به مراقبت دارند، گلدان زیبایی تهیه کنید و سپس آن را به مادرتان هدیه دهید. این را به این خاطر گفتیم که گلدان این مدل گل‌ها معمولاً ساده و مشکی است.
 • اگر می‌خواهید گلی پرورشی برای مادرتان خریداری کنید، به خصوصیات منزلتان هم توجه داشته باشید. مثلاً اگر منزل شما نورگیری خوبی ندارد، پس به سراغ گل‌هایی بروید که به نور زیادی نیاز ندارند.
 • همچنین به فضای منزل توجه داشته باشید. ببینید آیا یک گلدان کوچک می‌تواند فضا را زیباتر کند یا یک گلدان بزرگ؟ یا گلدان متوسط انتخاب بهتری است؟ بنابراین با توجه به فضا و چیدمان در انتخاب بهترین گل برای روز مادر دقت کنید.
 • به علایق مادرتان توجه داشته باشید. ببیند مادرتان به گل بیشتر علاقه دارد یا گیاه؟ چه رنگ و مدلی از گل‌ها را می‌پسندد؟ آیا گلدان پایه‌دار دوست دارد یا بی‌پایه‌ها را ترجیح می‌دهد؟ آیا به گیاه ثمردار علاقه‌مند است مانند بوته بسیاری از میوه‌ها یا دوست دارد گیاه ثمر نداشته باشد؟ با در نظر گرفتن علاقه‌های مادر خود می‌توانید بهترین هدیه را برای ایشان خریداری کنید.

معرفی بهترین گل برای روز مادر

حال بیایید به سراغ معرفی 15 گل از محبوب‌ترین گل‌های مادران برویم. به نظر شما کدام یک از گل‌های زیر انتخاب بهتری برای مادرتان است؟

1. گل رز

گل رز شاید محبوب‌ترین گل در میان اغلب مردم باشد. به همین علت هم انتخاب اول لیست ما است. این گل نماد عشق و از خود گذشتگی است و چه کسی در زندگی اکثر ما از خود گذشتگی بیشتری از خود نشان داده؟ قطعاً مادر! با دادن دسته گلی زیبا از گل‌های رز به مادرتان نشان می‌دهید چقدر از حضور او خوشحال و برای زحماتش قدردان هستید. این‌طور نیست؟

گل رز

2. گل آزالیا

آزالیا از گل‌های شیک و بسیار زیبایی است که با هدیه دادن آن به مادرتان از سلیقه خاص و منحصر به ‌فردتان پرده برمی‌دارید. این گل نماد کثرت و ثروت است، چرا؟ چون گلبرگ‌های بسیاری دارد و این بدان معنی است که با خود فراوانی به همراه می‌آورد. رنگ صورتی آزالیا در زمره بهترین گل برای روز مادر به حساب می‌آید.

گل آزالیا

3. گل صدتومانی

صدتومانی یا گل پیئونی از لطیف‌ترین گل‌ها برای هدیه دادن محسوب می‌شود. این گل دارای رنگ‌های متفاوتی است که رنگ سفید و صورتی آن بهترین انتخاب برای هدیه دادن به مادرتان به شمار می‌رود. احتمالاً از اسمش می‌توان حدس زد که این گل نماد چیست. در حقیقت گل پیئونی نمادی از رفاه و ثروتمند بودن است. با این گل یک تیر و دو نشان می‌زنید. چرا؟ چون این گل می‌تواند ظرافت و احساسات پاک را نیز نشان دهد و در کنار نماد خوبی که دارد، گزینه مناسبی برای روز مادر است.

گل صدتومانی

4. گل بنفشه

آدم گل بنفشه را که می‌بیند، ناخودآگاه دهانش به لبخند باز می‌شود. شاید به همین خاطر است که بنفشه نمادی از شادابی، حال خوب و خوشحالی به حساب می‌آید. گل بنفشه با رنگ بنفش و صورت زیبایی که دارد، می‌تواند انتخاب مناسبی برای قدردانی از مادرها باشد. به‌خصوص آنکه مادرها اغلب شاد و سرزنده هستند و شور زندگی را با خود به همراه دارند. به همین دلیل به‌ خوبی با گل بنفشه ارتباط می‌گیرند و عاشق آن خواهند شد.

گل بنفشه

5. گل داوودی

گل داوودی به توپ‌های رنگی‌رنگی و زیبایی می‌ماند که در کنار هم دسته‌ای زیبا تشکیل می‌دهند. گلبرگ‌های این گل بسیار به هم فشرده هستند و از طرفی رنگ‌های متفاوتی از زرد و نارنجی گرفته تا قرمز و بنفش و آبی دارند. گل داوودی نمادی از خوش‌بینی و نگاه مثبت به جهان است و وجود آن در هر خانه‌ای می‌تواند فضایی دل‌پذیر و روحیه‌بخش ایجاد کند. درست مانند نقش مادرها در خانه که با بودنشان دلگرم می‌شوید. شاید به ‌خاطر همین است که گل داوودی را بهترین گل برای روز مادر می‌دانند.

گل داوودی

6. گل یاس

یاس شاه ‌نشین همه گل‌ها است؛ هم از نظر بو، هم از نظر ظاهر. گل یاس با آن بوی مسحورکننده‌اش چنان تأثیری به‌ عنوان هدیه دارد که یک هدیه گران مانند یک گوشی تلفن همراه ممکن است نداشته باشد. یاس می‌تواند نمادی از تمام ویژگی‌های مادرانه باشد؛ خلوص، پاکی، صداقت، زندگی‌بخشی، وقار و فروتنی. با خرید این گل برای روز مادر، قدردانی ویژه‌ای از مادر خود خواهید کرد؛ قدردانی و سپاس‌گزاری‌ که شایسته تمام زحمات ایشان باشد.

گل یاس

7. گل لیسیانتوس

تا به ‌حال نام گل لیسیانتوس را شنیده‌اید؟ این گل ظاهر بسیار زیبا و بوی بسیار دل‌نشینی دارد. صورت شیک و خاص این گل می‌تواند انتخابی ویژه به‌ عنوان بهترین گل برای روز مادر باشد. گل لیسیانتوس در رنگ‌های آبی، بنفش، صورتی و سفید وجود دارد و نمادی از ظرافت و وفاداری است. همچنین این گل می‌تواند مظهری از شادی و سرزندگی باشد و نوعی حس حیات‌بخشی و مثبت را در فضا پراکنده کند. به همین علت برای سپاس‌گزاری از مادرتان گزینه بسیار به‌خصوص و فوق‌العاده‌ای است.

گل لیسیانتوس

8. گل آنتوریوم

اگر فکر می‌کنید مادرتان یکی از بهترین هدیه‌هایی است که در زندگی دارید، پس آنتوریوم را به او هدیه دهید. گل آنتوریوم نماد خوش‌شانسی و خوش‌بختی است؛ به همین علت می‌توانید این گل را به کسی بدهید که تصور می‌کنید به دلیل حضور او در زندگی‌تان، بسیار خوش‌شانس هستید. ترکیب این گل با رز و ارکیده می‌تواند یکی از منحصر به ‌فردترین انواع دسته گل برای روز مادر را خلق کند.

گل آنتوریوم

9. درختچه مینیاتوری (بن سای)

فکر نمی‌کنم مادری باشد که بن سای را نپسندد! بله؛ با همین اطمینان می‌توان درباره علاقه مادران به بن سای سخن گفت. ای درختچه‌های کوچک که در نهایت بزرگ و دلربا می‌شوند، نمادی از طبیعت هستند. اگرچه همه گل‌ها مظهری از طبیعت به حساب می‌آیند اما وقتی شما در خانه بن سای دارید، انگار که فضایی کوچک از جنگل را برای خود خلق کرده‌اید. بودن بن سای در خانه به‌گونه‌ای است که گویی طبیعت از روح خود در آن خانه دمیده باشد! این گل می‌تواند نمادی از آرامش و ذهن ریلکس نیز محسوب شود. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال بهترین گل برای روز مادر هستید، یک بن سای زیبا را به مادرتان تقدیم کنید.

 

 

 

درختچه مینیاتوری (بن سای)

10. گل گلایل

اگر به انتخابی ساده اما شیک می‌اندیشید، گلایل می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. این گل در رنگ‌های مختلفی وجود دارد که رنگ بنفش آن برای ابراز احساسات و عشق بهترین گزینه است. رنگ سفید این گل معمولاً برای ادای احترام به درگذشتگان به کار می‌رود اما رنگ بنفش و صورتی بهترین انتخاب‌ها برای هدیه دادن به فرد محبوبتان در زندگی محسوب می‌شوند. فرد عزیزی چون مادر.

گل گلایل

11. گل میخک

گل میخک، گل هزار رنگ است. گلبرگ‌های این گل، طیف‌های مختلف رنگی دارد. لبه‌های آن به رنگ سفید یا زرد‌ هستند، میانه گلبرگ به رنگ صورتی، زرشکی یا قرمز است و انتهای گل به طیف روشنی از صورتی می‌رسد. گل میخک به عشق و جذابیت شناخته می‌شود و بوی بسیار خوبی نیز دارد. ترکیب این گل با گلی چون بنفشه می‌تواند یکی از جذاب‌ترین انواع دسته گل برای روز مادر باشد.

گل میخک

12. گل نرگس

آیا مادرتان را مظهری از صافی، سادگی و صداقت می‌دانید؟ پس با دسته‌ای از گل‌های نرگس از او تشکر کنید. گل نرگس از زیباترین گل‌ها است که حس آرامش و خلوص را به افراد منتقل می‌کند. درست مانند ویژگی‌هایی که همه مادران دارند. با دادن این گل به مادرتان می‌توانید به او نشان دهید که چقدر از حضور او در زندگی‌تان سپاس‌گزار هستید. دسته گلی از گل‌های زرد و سفید نرگس بهترین گل برای روز مادر محسوب می‌شود.

گل نرگس

13. گل ارکیده

گل ارکیده در اغلب دسته گل‌های شیک و خاص وجود دارد. دلیل این به ظاهر منحصر به ‌فرد ارکیده برمی‌گردد. این گل نماد جذابیت و دلربایی است؛ در عین حال که سادگی و صمیمیت را می‌رساند. با دادن دسته گلی از گل‌های ارکیده به مادرتان به او نشان دهید که حضور او در زندگی‌تان چقدر پررنگ و موثر بوده است.

گل ارکیده

14. گل آفتاب‌گردان

آفتاب‌گردان نمادی از شور، شادی و گرمای وجودی است. گل آفتاب‌گردان با گلبرگ‌های زرد و ساقه بلند نوعی از گرما را همراه با اعتماد به‌ نفس می‌رساند. همان‌طور که می‌دانید، مادرها مظهر گرما و زندگی در خانه هستند و با گرمای وجود آن‌ها است که خانه به محیطی امن و با طراوت تبدیل می‌شود. با دادن این گل به مادرتان به او ابراز خواهید کرد که شور زندگی ناشی از حضور وی بوده و روز مادر بهانه خوبی است برای یادآوری این موضوع.

گل آفتاب‌گردان

15. گل لاله

 گل لاله نماد عشق بوده و روز مادر بهترین مناسبت برای ابراز عشق به مادران است. لاله به ‌عنوان گلی دل‌فریب و زیبا برای همه جزو هدیه‌های خوشایند محسوب می‌شود. دسته گلی از گل‌های رنگارنگ لاله بهترین گل برای روز مادر است. با این کار هم عشق خود را مستقیماً به مادرتان نشان می‌دهید و هم خانه را با لاله‌های رنگی چشم‌نواز خواهید کرد.

گل لاله

خرید انواع دسته گل برای روز مادر در فروشگاه اینترنتی گل رزا

روز مادر یک روز خاص و به ‌یادماندنی است و به همین دلیل همه دوست دارند بهترین سلیقه خود را برای خرید یک هدیه ویژه به کار بگیرند. حالا که قصد خرید گل دارید، یک دسته گل زیبا می‌تواند مادرتان را بسیار خوشحال کند و از نحوه قدردانی شما لذت ببرد. فروشگاه گل رزا با داشتن دسته گل‌هایی زیبا و شیک اینجا است تا به شما در خرید بهترین گل برای روز مادر کمک کند. دسته‌ گل‌های این فروشگاه خاص و ممتاز هستند و رنگ‌های آن‌ها شما را مسحور خواهد کرد. اگر به‌ دنبال انتخابی ویژه هستید، پس سری به لیست زیر بزنید و شبتان را با خریدی زیبا، زیباتر کنید.

 1. دسته گل رز آبی
 2. دسته گل رز سفید و ژیپسوفیلا
 3. دسته گل ژپسوفیلای قرمز
 4. دسته گل رز قرمز و ارکیده
 5. دسته گل لوکس سلنا
 6. دسته گل آفتاب‌گردان
 7. دسته گل آوا

با انتخاب هر کدام از این موارد، می‌توانید موجی از احساسات گرم و ذوق را در مادرتان برانگیزید. انتخاب با شما!

کلام پایانی

روز مادر بهانه خوبی است تا بتوانید به مادرتان بگویید چقدر او را دوست دارید، از حضورش خرسند هستید و می‌خواهید از زحماتش قدردانی کنید. هدیه‌های مختلفی وجود دارد تا برای ابراز احساسات خود به مادرتان تقدیم کنید که بهترین این هدیه‌ها، انواع دسته گل برای روز مادر است. دسته گلی از گل‌های رز، لاله، ارکیده، گلایل، بنفشه، آزالیا و آفتاب‌گردان می‌تواند عشق و قدردانی شما را به مادرتان نشان دهد. پیشنهاد می کنیم برای خرید گل های زیبا به سایت فروشگاهی گل رزا مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

چه نکاتی را برای انتخاب گلِ روز مادر باید رعایت کرد؟

به این دقت کنید که مادرتان گل دوست دارد یا گیاه؟ از گلدان بزرگ خوشش می‌آید یا کوچک؟ دوست دارد دسته گلی از گل‌های رز هدیه بگیرد و یا به یک گلدان از درختچه‌های مینیاتوری بیشتر علاقه دارد؟ در هر صورت ابتدا به سلیقه مادرتان توجه داشته باشید تا بتوانید دسته گلی را متناسب با سلیقه ایشان انتخاب کنید.

بهترین گل‌ها برای هدیه دادن در روز مادر کدامند؟

گل ارکیده، لاله، بن سای، گلایل، بنفشه، نرگس، رز، آفتاب‌گردان، میخک و آنتوریوم بهترین گل برای روز مادر هستند.

چرا مادرها گل دوست دارند؟

مادرها از حس سرزندگی بسیار خوششان می‌آید و گل‌ها منبع زندگی و نشاط هستند. همچنین گل‌ها مظهر ظرافت و شادی و جذابیت هستند و بهترین انتخاب برای هدیه به مادر محسوب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *