دانستنی ها

بهترین گل های طبیعی برای هدیه

بهترین گل های طبیعی برای هدیه

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای هدیه به یک فرد خاص، گل است که علاوه بر احترام به شخص متقابل، نشان از محبوبیت وی برای تهیه‌کننده گل خواهد داشت. گل‌ها علاوه بر زیبایی، حس مثبت و سرزنده بودن را به فرد القا می‌کند و در کنار آن، ارزش معنوی بالایی نیز دارد. در این مقاله از سایت فروشگاه اینترنتی گل رزا شما را با بهترین گل های طبیعی برای هدیه آشنا می‌کنیم و توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. همچنین با مراجعه به صفحه سفارش آنلاین گل از بین گل های متنوع انتخاب بهتری داشته باشید.

1- گل ارکیده

یکی از بهترین گل های طبیعی برای هدیه ارکیده است که گیاهی لوکس و آپارتمانی محسوب می‌شود که در دو نوع گیاه شاخه‌بریده و گلدانی در بازار عرضه می‌گردد.

گل ارکیده

2- گل سیکلامن

یکی دیگر از گیاهان گل‌دار آپارتمانی که برای هدیه دادن انتخاب مناسبی است، سیکلامن است که در زمستان گل می‌دهد و در رنگ‌های مختلف سفید، قرمز و صورتی وجود دارد.

گل سیکلامن

3- گیاه بامبو

یکی از جذاب‌ترین گیاهان برای هدیه، گیاه بامبو بوده که اغلب بیش‌تر از 1/5 متر ارتفاع دارد و باید در محیطی معتدل با دمای بین 17 تا 12 نگهداری شود.

گیاه بامبو

4- گل داوودی

هر گلی نمادی دارد و نماد گل داوودی نیز خوش‌بینی و شادی است که جالب است بدانید گلبرگ‌های این گل نیز نمادهای جذابی دارند. گلبرگ سفید این گل نمادی از حقیقت یا عشق وفادار و گلبرگ‌های زرد آن نیز نشانه‌ای از عشق جاویدان است. گل داوودی در باورهای اساطیر باستانی نیز نمادی از طلا داشته و در کنار این همه نشانه، نماد طول عمر را نیز باید به آن‌ها اضافه کرد.

گل داوودی

5- گیاه سانسوریا

اگر برای هدیه شخصی را در نظر دارید که تجربه‌ای در نگهداری گل آپارتمانی ندارد، پیشنهاد می‌کنیم گیاه سانسوریا را برای هدیه انتخاب کنید که در تمام محیط‌ها رشد می‌کند و به آب زیادی نیاز نخواهد داشت. انگلیسی‌زبانان به دلیل شکلی که برگ‌های سانسوریا دارد، به آن گیاه مار نیز می‌گویند.

سانسوریا

6- گیاه کالاتیا اورانتا

این گیاه به دلیل اینکه شباهت زیادی به دست‌های در حال دعا دارد، به گیاه دعا معروف است و بسته به شرایط نوردهی، هر 7 یا 10 روز نیاز به آبیاری دارد.

گیاه کالاتیا اورانتا

7- گیاه مار زنگی

گیاه مار زنگی یا کالاتیا لانسیفولیا نیز جرو گیاهان آپارتمانی است که برگ‌های رنگی دارد و خطوط بر روی برگ‌ها باعث شده یک نقاشی آبرنگ را تداعی کند.

گیاه مار زنگی

8- گل آنتریوم

یکی از زیباتری گل‌های موجود در طبیعت، گل آنتریوم بوده که گل سرخ رنگ و شبیه به قلبی دارد و لازم است بدانید که تمام قسمت‌های این گیاه سمی است.

گل آنتریوم

9- گل کالانچو

کالانچو طیف وسیعی از گیاهان را محسوب می‌شود که محبوب‌ترین آن را می‌توان بلوسفلدیانا دانست و جالب است که این گیاه برای نگهداری نیاز به نور زیادی ندارد.

گل کالانچو

10- پتوس یا پوتوس

یکی دیگر از بهترین گل های طبیعی برای هدیه گیاه پتوس یا پوتوس است که علاوه بر زیبایی از مقاومت بالایی نیز برخوردار بوده و رشد سریعی دارد. گیاه پتوس از برگ‌های پرپشت و در هم تنیده‌ای تشکیل شده است که معمولا به صورت آویز به کار می‌رود.

پتوس یا پوتوس

11- گندمی یا عنکبوت

یکی از بهترین گل‌های آپارتمانی که برای هدیه دادن نیز بسیار مناسب است، گیاه عنکبوت یا گندمی بوده که ماندگاری و مقاومت بالایی دارد.

گندمی یا عنکبوت

12- زامیفولیا

این گیاه همیشه سبز و مقاوم بیش‌تر در محیط‌های آپارتمانی و اداری استفاده می‌شود و لبریز از انرژی‌های مثبت است.

زامیفولیا

13- آگلونما

این گیاه با نام همیشه سبز چینی شناخته می‌شود و با برگ‌های زیبا و متراکمی که دارد، مقاومت بالایی در برابر کمبود نور و کم آبی از خود نشان می‌دهد. گونه‌های سبز تیره آگلونما در سایه به خوبی رشد می‌کنند ولی آگلونما سفید برای رشد نیاز به نور بیش‌تری خواهد داشت.

آگلونما

14- فیکوس آلاستیکا

در بین بهترین گل های طبیعی برای هدیه می‌توان گیاه فیکوس آلاستیکا را نیز نام برد که حتی در مراقبت کم نیز به رشد خود ادامه می‌دهد و بیش‌تر به صورت آپارتمانی استفاده می‌شود.

فیکوس آلاستیکا

15- نخل شامادورا

این گیاه استوایی نقش تصفیه‌کننده در هوا را دارد و رشد این گیاه نیز در آپارتمان با نور کم به راحتی صورت می‌گیرد. نخل شامادورا شباهت زیادی به درخت خرما دارد که برای رشد و پرورش نیاز به محیط روشن با نور غیرمستقیم دارد.

نخل شامادورا

16- درختچه یوکا

این گیاه به صورت درختچه و با ساقه‌های چوبی و ضخیم و همچنین برگ‌های سوزنی در بازار وجود دارد که در فضای باز نیز به راحتی قابل پرورش است. در صورتی که تمایل دارید گل آپارتمانی یوکا را به شخصی هدیه دهید، توصیه می‌کنیم نوع بن سای آن را تهیه کنید که می‌توان قبل از تحویل هدیه، آن را تزئین کرد.

درختچه یوکا

17- پاپیتال

گیاه پاپیتال که مقاومت بالایی دارد، جزو بهترین گل های طبیعی برای هدیه به شمار می‌رود که از آن در مناطق سردسیر برای پوشش ساختمان نیز استفاده می‌شود.

پاپیتال

18- کالانکوئه کریسمس یا کالانچو فلوریست

این گیاه در فصول سرد سال گل می‌دهد و برگ‌های قاشقی شکل و گل‌هایی متراکم به شکل ستاره دارد که اغلب به رنگ‌های زرد، صورتی و بنفش وجود است.

کالانکوئه کریسمس یا کالانچو فلوریست

19- لیندا

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی که برای هدیه ظاهری جذاب و زیبا دارد، گیاه لیندا است که برای افراد پرمشغله هدیه گزینه بسیار مناسبی خواهد بود و نگهداری راحتی خواهد داشت.

لیندا

20- کوکداما

گیاه کوکدامما که به نوعی یک روش باغبانی ژاپنی به شمار می‌رود، در دو نوع آویز و رومیزی در بازار به فروش می‌رود و از دلایل محبوبیت آن نیز می‌توان به فرم آن و رنگ کنف کوکداما اشاره کرد.

کوکداما

سخن آخر

شما در این مطلب با موضوع «بهترین گل های طبیعی برای هدیه» از گل فروشی آنلاین گل رزا همراه ما بودید. از گل های معرفی شده در این مطلب می توانید بر اساس ذوق و سلیقه و بودجه ای که در اختیار دارید هدیه مناسب و شایسته ای را برای عزیزان خود تهیه کنید.

 

سوالات متداول

آیا بهترین گل های طبیعی برای هدیه به تنهایی مناسبند؟

گل‌ها یکی از بهترین هدایایی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان میزان عشق و علاقه را به فرد مورد نظر نشان داد و در کنار آن یک یادداشت و نامه می‌تواند تکمیل‌کننده هدیه باشد.

آیا در تمام مناسبت‌ها می‌توان گل‌های طبیعی را برای هدیه انتخاب کرد؟

بله، با توجه به اینکه گل‌های طبیعی در رنگ‌ها مختلفی وجود دارند، در مناسبت‌های مختلف می‌توان از رنگ‌بندی‌های متفاوت استفاده کرد.

ماندگارترین گل آپارتمانی که می‌توان برای هدیه انتخاب کرد، چیست؟

گیاه عنکبوتی و سانسوریا جزو ماندگارترین گیاهان آپارتمانی به شمار می‌روند که می‌توان برای هدیه انتخاب کرد.

ارزان‌ترین گیاه آپارتمانی جزو بهترین گل های طبیعی برای هدیه کدام گیاه است؟

گیاه عنکبوتی یا گندمی را می‌توان جزو ارزان‌ترین گل آپارتمانی برای هدیه نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *