دانستنی ها

بهترین دسته گل برای مراسم عقد

بهترین دسته گل برای مراسم عقد

جشن عقد یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراسمی است که هر خانمی در زندگی خود تجربه می‌کند. انتخاب دسته گل برای مراسم عقد از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا در زیبایی و تکمیل استایل شما نقش مهمی ایفا می‌کند. گزینه‌های زیادی پیش ‌روی شما قرار دارد که انتخاب را برای شما کمی سخت و دشوار خواهد کرد. اگر برای دسته گل مراسم عقدتان ایده‌ای ندارید و دچار سردرگمی شده‌اید، این مطلب را از دست ندهید.

نکات مهم برای انتخاب دسته گل برای مراسم عقد

آیا می‌دانید که در انتخاب دسته گل برای جشن عقد باید به چه فاکتورها و نکاتی توجه داشته باشید؟ دانستن این موضوع که چه عواملی در انتخاب دسته گل عقد موثر و تعیین کننده است، اهمیت زیادی دارد. توصیه می‌شود پیش از انتخاب دسته گل برای مراسم عقدتان این موارد را در نظر داشته باشید:

رنگ دسته گل عقد

شما برای دسته گل عقدتان می‌توانید هر رنگی را انتخاب کنید؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که هر رنگی، معنای نمادین خاص و منحصر به ‌فردی دارد که بهتر است در کنار انتخاب دسته گل بر اساس سلیقه خود، به معانی رنگ‌ها نیز دقت داشته باشید. از آنجایی که انواع رنگ‌های گل رز در دسته گل عروس استفاده می‌شود و طرفداران زیادی دارد، معانی رنگ‌ها را با انواع گل‌های رز تعریف می‌کنیم. به این شکل که:

 • گل رز قرمز، نماد عشق و علاقه زیاد است و عمیق‌ترین احساسات عاشقانه را منتقل می‌کند.
 • رنگ زرد در بین انواع رنگ‌های گل رز، نشان دهنده محبت، دوستی و صداقت است. رنگ زرد در انتقال احساس شادی، سرزندگی و خوشحالی نقش مهمی دارد.
 • گل رز سفید بیانگر صداقت و پاکی در عشق است و یکی از محبوب‌ترین گل‌ها برای دسته گل عقد محسوب می‌شود.
 • گل‌های رز با رنگ نارنجی، شور، علاقه و عشق آتشین را به تصویر می‌کشند و معنای نهفته در آن با گل‌های رز قرمز نزدیک است.
 • برای انتقال مفاهیم احساسی مانند مهربانی، دوستی و محبت می‌توانید از گل‌های رز صورتی استفاده کنید. این رنگ به استایل جشن عقد شما، ظرافت و لطافت خاصی می‌بخشد.

رنگ دسته گل عقد

وزن و سبکی دست گل عقد

شما از زمانی که برای عکاسی به آتلیه و یا طبیعت می‌روید تا زمانی که جشن عقد شما به پایان برسد، باید دسته گل خود را در دستان خود نگه دارید. این در حالی است که راحتی شما برای داشتن لحظات خوش در بهترین روز زندگی‌تان از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بنابراین حتماً در انتخاب دسته گل برای جشن عقد، به وزن، سبکی و نحوه نگه داشتن راحت آن توجه داشته باشید.

سلیقه عروس و داماد

در کنار تمام فاکتورها، شما باید سلیقه شخصی خودتان و شریک زندگی‌تان را در انتخاب دسته گل برای مراسم عقد در نظر بگیرید. بهترین کار این است که شما گزینه‌های مورد علاقه خود را مطرح کنید و از افرادی که قرار است دسته گل جشن عقد شما را درست کنند بخواهید که به شما در انتخاب بین چند گزینه مشورت و راهنمایی بدهند. به این شکل دسته گلی را خواهید داشت که هم با سلیقه شما همخوانی دارد و هم برای این جشن باشکوه مناسب است.

تم جشن عقد و اکسسوری های مهمانی

برای انتخاب دسته گل مناسب برای جشن عقد خود، به تم جشن عقد و اکسسوری‌هایی که برای میزبانی از مهمانان و یا تزئین اتاق عقد استفاده می‌کنید، نیز توجه داشته باشید. این کار به شما در ایجاد استایلی هماهنگ و سازگار با محیط و فضای مهمانی کمک می‌کند.

فصل برگزاری جشن عقد

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که در انتخاب دسته گل مراسم عقد نقش دارد، زمان و فصلی است که می‌خواهید جشن عقد خود را برپا کنید. بهتر است رنگ‌ها و گل‌هایی را انتخاب کنید که با فصل و شرایط آب‌وهوایی همخوانی داشته باشد. شما نمی‌توانید در فصل پاییز از گل‌هایی استفاده کنید که تم بهاره یا زمستانه دارد. این کار به استایل شما ضربه خواهد زد.

انتخاب دسته گل برای جشن عقد متناسب با رنگ لباس

انتخاب دسته گل برای جشن عقد متناسب با رنگ لباس

برعکس مراسم عروسی که باید لباس شما سفید باشد، برای جشن عقد می‌توانید هر رنگ و مدلی را برای لباس خود در نظر داشته باشید. این در حالی است که تناسب بین رنگ لباس و دسته گل برای مراسم عقد، در شکوه، زیبایی و تأثیرگذاری استایل شما نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد؛ بنابراین ابتدا رنگ و سبک لباس خود را انتخاب کرده و سپس دسته گلی با گل‌ها و رنگ‌های همخوان با آن تهیه کنید. از آنجایی که قرار است برای جشن عروسی‌تان از گل‌های سفید و با رنگ‌های ملایم استفاده شود، می‌توانید برای ایجاد تنوع، گل‌هایی با رنگ گرم را به دسته گل جشن عقدتان اضافه کنید؛ اما در نهایت رنگ لباس شما، دسته گل عقد را مشخص خواهد کرد.

25 ایده برای دسته گل برای مراسم عقد

برای مراسم عقد خود می‌توانید با توجه به رنگ لباس، تم جشن و همچنین سلیقه خودتان یک دسته گل زیبا را انتخاب کنید. وجود انواع مدل‌های دسته گل برای جشن عقد، دست شما را برای انتخاب بهترین و ایده‌آل‌ترین گزینه باز گذاشته است. در ادامه به برخی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین دسته گل‌های مراسم عقد برای ایده دادن به شما اشاره می‌کنیم. همچنین میتوانید با مراجعه به صفحه ارسال گل به تهران انتخاب بهتری داشته باشید.

 • دسته گل عقد با گل رز قرمز

دسته گل عقد با گل رز قرمز

 • دسته گل عقد با انواع گل رز

دسته گل عقد با انواع گل رز

 • دسته گل عقد با گل‌های لاله

دسته گل عقد با گل‌های لاله

 • دسته گل عقد با گل شیپوری

دسته گل عقد با گل شیپوری

 • دسته گل عقد با گل زنبق

دسته گل عقد با گل زنبق

 • دسته گل عقد با انواع گل‌های رنگارنگ

دسته گل عقد با انواع گل‌های رنگارنگ

 • دسته گل عقد با گل‌های گندمی

دسته گل عقد با گل‌های گندمی

 • دسته گل عقد با گل‌های سفید

 

 • دسته گل عقد با گل‌های ترکیبی

دسته گل عقد با گل‌های ترکیبی

 • دسته گل عقد با انواع گل‌های بنفش

دسته گل عقد با انواع گل‌های بنفش

 • دسته گل عقد با رز و انواع گل صورتی

دسته گل عقد با رز و انواع گل صورتی

 • دسته گل عقد با گل لیلیوم

دسته گل عقد با گل لیلیوم

 • دسته گل عقد با شکوفه‌های زیبای گل ژیپسوفیلا

دسته گل عقد با شکوفه‌های زیبای گل ژیپسوفیلا

 • دسته گل عقد با ترکیب رز سفید و شکوفه‌های ژیپسوفیلا

دسته گل عقد با ترکیب رز سفید و شکوفه‌های ژیپسوفیلا

 • دسته گل عقد ساده و اسپرت

دسته گل عقد ساده و اسپرت

 • دسته گل عقد با انواع گل‌های به رنگ پاستیلی

دسته گل عقد با انواع گل‌های به رنگ پاستیلی

 • دسته گل عقد با گل‌های سفید و آبی

دسته گل عقد با گل‌های سفید و آبی

 • دسته گل عقد با انواع گل‌های نارنجی

دسته گل عقد با انواع گل‌های نارنجی

 • دسته گل عقد با گل آفتابگردان

دسته گل عقد با گل آفتابگردان

 • دسته گل عقد مدل آبشاری

دسته گل عقد مدل آبشاری

 • دسته گل عقد با گل‌های سفید و صورتی

دسته گل عقد با گل‌های سفید و صورتی

 • دسته گل عقد با مدل دستبندی

دسته گل عقد با مدل دستبندی

 • دسته گل عقد دنباله‌دار

دسته گل عقد دنباله‌دار

 • دسته گل عقد با شکوفه‌های ریز و رنگارنگ

دسته گل عقد با شکوفه‌های ریز و رنگارنگ

 • دسته گل عقد با انواع گل‌های زرد

دسته گل عقد با انواع گل‌های زرد

خرید دسته گل برای مراسم عقد با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت

همان‌‌طور که پیش‌تر اشاره شد، دسته گل برای جشن عقد استایل شما را به ‌عنوان کسی که تمام توجهات به سمت او است، تکمیل و زیبا می‌کند؛ بنابراین علاوه‌ بر انتخاب بهترین گل‌ها و مناسب‌ترین رنگ‌ها، باید به کیفیت طراحی و کنار هم قرار دادن آن‌ها نیز توجه داشته باشید؛ زیرا کیفیت گل‌ها و نحوه چیدمان و بسته‌بندی آن‌ها کنار هم در عمر و حفظ زیبایی دسته گل مراسم عقد تأثیر دارد. مطمئناً شما نمی‌خواهید که از اواسط مراسم خود با دسته گلی پژمرده و شل مواجه شوید. توصیه می‌شود به دنبال جایی باشید که بهترین قیمت را در عین بالاترین کیفیت به شما ارائه می‌دهند.

خرید دسته گل برای مراسم عقد در سراسر ایران با فروشگاه گل رزا

اگر برای خرید دسته گل برای جشن عقد خود به دنبال مجموعه‌ای مطمئن هستید که کیفیت و سابقه کار بالایی داشته باشد، پیشنهاد ما به شما فروشگاه گل رزا است. فروشگاه گل رزا در ارائه انواع دسته گل، باکس و تزئینات گل و خدمت‌رسانی به مشتریان در سراسر ایران، فعالیت دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت گل رزا و مشاهده نمونه کارها و همچنین صحبت با کارشناسان مجموعه، بهترین و مناسب‌ترین دسته گل را برای مراسم عقد خود انتخاب کنید.

سخن پایانی

جشن عقد یکی از مهم‌ترین لحظات در زندگی شما محسوب می‌شود که در آن باید هر چیزی به زیباترین شکل ممکن به نظر برسد. یکی از مهم‌ترین مواردی که برای تکمیل استایل خود باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب دسته گل برای مراسم عقد است. این در حالی است که در این انتخاب باید فاکتورهای مختلفی مانند رنگ لباس، تم جشن عقد، سلیقه شخصی و فصل برگزاری مراسم را در نظر بگیرید. همچنین آشنایی با ایده‌های مختلف برای دسته گل جشن عقد و مراجعه‌ به مجموعه‌های مطمئن مانند فروشگاه گل رزا، به شما در داشتن یک دسته گل منحصر به ‌فرد، خاص و زیبا کمک می‌کند.

 

سوالات متداول

چه رنگی برای دسته گل عقد بهتر است؟

بیشتر افراد به رنگ سفید برای دسته گل جشن عقد خود علاقه دارند، اما طیف وسیعی از رنگ‌های دیگر مانند صورتی، زرد، بنفش و نارنجی نیز وجود دارد که جلوه بی‌نظیری به استایل شما در مهم‌ترین شب زندگی‌تان هدیه می‌دهد. باید توجه داشته باشید که رنگ مناسب دسته گل عقد با توجه ‌به تم مهمانی و سبک و رنگ لباس شما مشخص می‌شود.

رایج‌ترین و پرطرفدارترین گل‌ها برای دسته گل جشن عقد چیست؟

انواع گل رز، گل‎هایی با شکوفه‌های ریز و زیبا و همچنین گل‌های بزرگ با ساقه‌های بلند، برای دسته گل عقد مناسب هستند. اگر در انتخاب رنگ مناسب گل‌ها، دقیق عمل کنید و طراحی مناسبی برای در کنار هم قرار دادن آن‌ها در نظر داشته باشید، هر گلی را می‌توانید در دسته گل مراسم عقدتان به کار ببرید.

چه گلی به معنای عشق عمیق است؟

انواع گل‌های رز به‌ ویژه رز قرمز و نارنجی در بیان احساسات عمیق و عاشقانه، موثر است. این در حالی است که گل رز نماد عشق، محبت و علاقه زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *