دانستنی ها

مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک را بشناسید

مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک

حضور گیاهان آپارتمانی در خانه به زیبایی فضا و کاهش استرس کمک زیادی می‌کند. از طرفی گیاهان آپارتمانی کوچک برای هر اتاقی از خانه مناسب هستند و اندازه کوچک آن‌ها به شما این امکان را می‌دهد که در صورت تمایل از چندین گیاه آپارتمانی کوچک در فضایی محدود نگهداری کنید و از رشد و مراقبت از آن‌ها لذت ببرید. با این وجود بخش‌هایی از خانه هستند که هرگز در معرض نور خورشید قرار نمی‌گیرند و در این صورت هنگام نگهداری از گیاهان آپارتمانی با محدودیت‌هایی مواجه خواهید شد. در چنین شرایطی باید گیاهانی را که مقاومت بیشتری دارند برای فضای خانه انتخاب کنید. به همین منظور در این مقاله در مورد مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک صحبت خواهیم کرد.

اگر قصد خرید گل و گیاه برای آپارتمان خود داشته باشید، اما در عین حال فضای محدود و کم نوری دارید، انتخاب گیاهانی که در این مقاله معرفی می‌کنیم به شما کمک می‌کند گیاهانی مقاوم خریداری کنید. همچنین میتوانید با مراجعه به صفحه سفارش آنلاین گل انتخاب بهتری داشته باشید.

گیاهان آپارتمانی کدامند؟

امروزه گیاهان آپارتمانی بسیار محبوب شده‌اند و در هر خانه‌ای می‌توان حداقل یک یا دو گلدان طبیعی زیبا را دید که جذابیت خاصی به خانه می‌بخشد. مراقبت از گیاهان آپارتمانی یک سرگرمی خوشایند است و فواید زیادی برای آرامش روحی و کاهش استرس دارد.

گیاه آپارتمانی کوچک گیاهی است که در فضاهای بسته مانند واحدهای مسکونی و اداری نگهداری می‌شود. معمولاً این گیاهان برای تزیین فضاهای بسته به کار می‌روند، اما تحقیقات متعدد نشان داده است که نگهداری گیاهان در فضای خانه فواید زیادی برای سلامت روان دارد. علاوه بر این، برخی از انواع گیاهان آپارتمانی به پاکسازی هوای اتاق‌های بسته کمک می‌کنند.

رایج‌ترین انواع گیاهان آپارتمانی شامل گیاهان نیمه گرمسیری گیاهان گوشتی و گونه‌های کاکتوس هستند. این گیاهان برای زنده ماندن به نور، رطوبت، خاک و دمای هوای مناسب نیاز دارند. هر گیاهی نیازهای به خصوصی دارد که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. شما نمی‌توانید با همه گیاهان آپارتمانی رفتار و روش مراقبت یکسانی داشته باشید. استفاده از کود و گلدان مناسب در اندازه مناسب گیاه نیز برای رشد آن بسیار مهم است.

 

نحوه نگهداری از گیاهان آپارتمانی

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، گیاهان آپارتمانی نیاز به مراقبت دارند و باید در شرایط مناسبی نگهداری شوند. نور، گرما و رطوبت از جمله مواردی هستند که در پرورش این گیاهان باید در نظر گرفته شوند؛ به عبارت دیگر، اگر قصد خرید گیاه برای خانه خود را دارید، باید با توجه به میزان نور، گرما و رطوبت خانه، گیاهی را انتخاب کنید که بتواند در محیط مورد نظر شما رشد کند.

عوامل مهم در رشد و پرورش گیاهان آپارتمانی شامل نور، آب، دما، رطوبت، کود، خاک و تهویه مناسب هستند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

نور مورد نیاز برای رشد گیاه آپارتمانی

نوری که گیاهان آپارتمانی به آن نیاز دارند، نور غیر مستقیم است. توجه داشته باشید که گیاهان در محیط‌های بدون نور رشد نخواهند کرد. دیوارهای سفید یا به طور کلی رنگ روشن نور خورشید را به خوبی منعکس می‌کنند؛ بنابراین اگر آپارتمان شما کم نور است و قصد خرید گیاه آپارتمانی را دارید، بهتر است دیوارها تا حد امکان روشن و سفید باشند. برگ‌ها و ساقه‌های گیاهانی که پشت پنجره هستند اغلب به یک طرف نور کشیده می‌شوند و در نتیجه خم خواهند شد. برای جلوگیری از این امر گاهی گیاه را به طرف دیگر برگردانید.

آبیاری گیاهان آپارتمانی

هنگام آبیاری گیاهان، مهم‌ترین نکته این است که فواصل آبیاری را با نوع گیاه در فصول مختلف تطبیق دهید. طبق آمار به دست آمده، بیشتر گیاهان آپارتمانی به دلیل آبیاری زیاد و نبود اطلاعات دقیق در مورد نحوه آبیاری از بین می‌روند. مقدار آب با هر بار آبیاری باید به اندازه‌ای باشد که آب اضافی گلدان تخلیه شود. به این ترتیب اطمینان حاصل می‌کنیم که آب به تمام قسمت‌های گلدان به خصوص ریشه‌ها برسد. مراقب باشید آب جمع شده زیر گلدان را خالی کنید، زیرا آب جمع آوری شده توسط سوراخ‌های گلدان جذب می‌شود و خاک را خیس می‌کند. خیسی مداوم خاک به این معنی است که ریشه‌ها نفس نمی‌کشند و در نهایت گیاه می‌میرد.

بهترین زمان برای آبیاری گیاه در ساعات گرم روز است. زمانی گیاه را آبیاری کنید که خاک گلدان تقریباً خشک شده باشد. برای تشخیص خاک در حال خشک شدن یکی از نشانه‌ها این است که سطح رویی خاک در گلدان خشک باشد. توجه داشته باشید که خاک گلدان برای یک گیاه آپارتمانی باید در 85 درصد مواقع مرطوب باشد. یکی از خدمات گل رزا ارسال گل به تهران است؛ شما عزیزان میتوانید با مراجعه به این صفحه به راحتی سفارش خود را ثبت کنید.

آبیاری گیاهان آپارتمانی

دما و رطوبت محیط مناسب برای گیاهان آپارتمانی

کمبود رطوبت در اطراف گیاه باعث سوختن نوک و لبه برگ‌ها و ایجاد لکه‌های قهوه‌ای در قسمت‌های مختلف برگ می‌شود. همچنین برای شادابی گل‌های آپارتمانی لازم است دمای محیط کمتر از 20 درجه سانتی‌گراد نباشد. برخی از گیاهان دمای کمتری را تحمل می‌کنند، اما افسرده و کسل کننده می‌شوند و تغییر ناگهانی دمای محیط گیاه باعث ریزش برگ‌های آن می‌شود.

کود برای گیاهان آپارتمانی

کود مناسب یکی از پیش نیازهای نگهداری گیاهان آپارتمانی است. معمولا تا 4 ماه پس از خرید گیاه باید کودهای شیمیایی تجاری و شناخته شده به آن داده شود. در طول دوره خواب گیاه رشد آن متوقف می‌شود نباید به آن کود دهید. کود دادن در این دوره به گیاه فشار می‌آورد و آن را ضعیف می‌کند. برای کود دهی باید از کودهای محلول که حاوی تمام عناصر مورد نیاز برای رشد گیاه هستند استفاده کرد.

مهم‌ترین عناصر برای رشد گیاه نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. عناصر دیگر نیز شامل مواردی مانند روی، آهن، مولیبدن، مس و غیره هستند. اگر کمتر از مقدار توصیه شده روی بسته کود تزریق کنید مشکلی ندارد؛ اما تزریق بیش از مقدار توصیه شده منجر به مرگ گیاه می‌شود. از دادن کودهای ناشناخته و بدون مجوز و همچنین کود حیوانی یا کود خانگی بدون دستورالعمل مناسب به گیاه خودداری کنید.

خاک گلدان برای گیاهان آپارتمانی

خاک مناسب گلدان یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای مراقبت از گیاهان سرپوشیده است. گیاهان آپارتمانی بر اساس نوع خاک مورد نیاز به دو دسته گیاهان آپارتمانی قلیایی دوست و گیاهان آپارتمانی اسید دوست تقسیم می‌شوند که بر اساس این دسته‌بندی برای رشد خود نوع خاصی از ترکیب را می‌طلبند. بهترین ترکیب برای خاک گلدان در گیاهان آپارتمانی یک قسمت ماسه و دو قسمت خاک برگ ​​است. دو قسمت ماسه و یک قسمت خاک برای قلمه زدن یا تکثیر گیاه استفاده می‌شود. اگر از خاک بسته بندی شده استفاده می‌کنید؛ لطفا مقداری پودر قارچ کش اضافه کنید. اگر قصد تغییر خاک گلدان را دارید؛ خاک را نباید خیلی محکم در گلدان فشار دهید. فشردگی زیاد خاک باعث می‌شود ریشه گیاه نتواند به خوبی نفس بکشد.

تهویه مناسب

در مواقعی که دمای بیرون بیش از 18 درجه سانتیگراد است، تغییر هوای اتاق با باز کردن پنجره‌ها ضروری خواهد بود. اکسیژن تازه ساقه گیاه را تقویت کرده و از بیمار شدن آن جلوگیری می‌کند. باز کردن پنجره‌ها نیز باعث می‌شود که آلاینده‌های مضر برای سلامتی گیاه از اتاق خارج شوند. به یاد داشته باشید که گیاه نباید مستقیماً در معرض باد یا تهویه هوا قرار گیرد.

از باز کردن پنجره در کنار گیاه زمانی که دمای بیرون زیر 18 درجه سانتیگراد است خودداری کنید. برای تغییر هوا در این موارد پنجره‌ها را دور از گیاه باز کنید. اگر در یک شهرک صنعتی یا نزدیک یک کارخانه زندگی می‌کنید، وقتی پنجره‌ها را باز کردید، هم‌زمان یک پنکه روشن بگذارید. این کار باعث می‌شود که آلاینده‌های هوای بیرون پراکنده شوند و روی برگ‌های گیاه ننشینند.

معرفی مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک

در این بخش قصد داریم چند نمونه از زیباترین گیاهان آپارتمانی کوچک که برای فضاهای محدود مناسب هستند و در عین حال مقاومت بالایی نسبت به دما و کم آبی دارند معرفی کنیم:

۱. آگلونما

آگلونما یک گیاه آپارتمانی کوچک و زیبا است که به راحتی رشد می‌کند و از آن دسته گیاهانی محسوب می‌شود که به نور خورشید زیادی نیاز ندارند. به همین دلیل، بسیاری معتقدند اگر تجربه کمی در پرورش گیاهان دارید، بهتر است با این گیاه شروع کنید. با توجه به رنگ برگ‌های این گیاه می‌توان فهمید که چقدر به نور نیاز دارد. اگر گیاه برگ‌های تیره داشته باشد به نور کمتر و اگر برگ‌های روشن‌تری مانند صورتی یا نارنجی داشته باشد به نور متوسطی ​​نیاز خواهد داشت.

آگلونما در سایزهای کوچک انتخاب مناسبی برای میز کار، میز پذیرایی و روی قفسه‌ها خواهد بود. از طرفی می‌توانید یک آگلونما سایز بزرگ با گل‌های شیپوری زیبا را نیز روی زمین کنار مبل قرار دهید تا از زیبایی آن لذت ببرید و فضای خالی کنار مبل را پر کنید. به خاطر داشته باشید که آگلونما نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد تا شاخ و برگ آن سالم بماند.

آگلونما

۲. اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک است که نگهداری از آن سخت نیست. این گیاه با نور کم هیچ مشکلی ندارد و برای خانه‌هایی که نورگیر نیستند یک گزینه ایده‌آل محسوب می‌شود. این گیاه فقط یک‌بار در هفته به آب نیاز دارد و حتی با نورهای فلورسنت (مانند نور مهتابی) به رشد خود ادامه می‌دهد. برای تزیین سرویس بهداشتی یا دفتر کار و هر مکان دیگری که نور کافی ندارد، اسپاتی فیلوم یک انتخاب خوب خواهد بود.

اسپاتی فیلوم

۳. کاکتوس

کاکتوس‌ها گیاهانی بسیار مقاوم با ظاهری زیبا هستند که مانند دیگر گیاهان آپارتمانی برگ‌های زیادی ندارند اما برای محیط‌هایی مانند آپارتمان‌های کم نور گزینه‌های مناسبی خواهند بود. کاکتوس‌ها برای رشد فقط هفته‌ای یکبار به آبیاری نیاز دارند و در فصول سرد سال مانند ماه‌های زمستان باید فواصل آبیاری را افزایش داد. کاکتوس باید در قسمتی از خانه که نور بیشتری دارد قرار گیرد، اما نور مستقیم خورشید نیز برای آن مضر است، زیرا نور مستقیم خورشید می‌تواند رنگ کاکتوس را تغییر دهد. سازگاری کاکتوس با سبک دکوراسیون‌های مدرن و متفاوت بسیار بالاست و زیبایی عجیب و جالبی در شکل و شمایل آن به چشم می‌خورد.

کاکتوس

۴. آلوئه ورا

نگهداری آلوئه ورا در آشپزخانه یا اتاق نشیمن به زیبایی این فضا می‌افزاید و همچنین می‌توانید از آن برای مقاصد درمانی مانند درمان زخم و سوختگی استفاده کنید. بهتر است آلوئه ورا را نزدیک پنجره نگه دارید و به طور مرتب آبیاری کنید. آلوئه ورا از آن دسته گیاهان آپارتمانی کوچک و مقاوم است که می‌توانید با خیال راحت آن را در خانه تنها بگذارید و نگران پژمرده شدن آن نباشید.

آلوئه ورا

۵. کالانکوئه

کالانکوئه یکی دیگر از انواع مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک است. در مورد ظاهر این گیاه می‌توان به برگ‌های آبدار و گوشتی زیبا و منحصر به فرد اشاره کرد. این گیاه مانند سایر گیاهان خانواده خود به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. هر چه بیشتر در معرض نور قرار گیرد، برگ‌های آن به طور طبیعی قرمزتر می‌شوند. کالانکوئه در محیط آپارتمان به خوبی رشد می‌کند و در ماه‌های سرد سال که هوای داخل خانه‌ها گرم‌تر و خشک‌تر است، مقاومت بالایی دارد.

کالانکوئه

۶. فیلودندرون

فیلودندرون یکی از گیاهان آپارتمانی زیبا است که دقیقاً به شما می‌گوید به چه چیزی نیاز دارد. به عنوان مثال اگر زرد شود، به این معنی است که آن را بیش از حد در معرض نور خورشید قرار داده‌اید. نور لازم برای فیلودندرون باید به طور غیر مستقیم به او داده شود. اگر برگ‌های آن کوچک بماند، به این معنی است که به کود بیشتری نیاز دارد، پس باید به آن کود بدهید.

فیلودندرون

۷. پای عروس یا اکواریا

پای عروس یا اکواریا یکی از گونه‌های معروف و فراوان گیاهان با برگ‌های آبدار و گوشتی است. به دلیل اندازه کوچک و نگهداری آسان، آن‌ها را در دفاتر یا میزهای کار بسیاری از افراد مشاهده خواهید کرد؛ اما اگر به پای عروس یا اکواریا بیش از حد آب بدهید آن را از دست خواهید داد. قبل از آبیاری این گیاه مطمئن شوید که خاک آن کاملا خشک شده است.

پای عروس یا اکواریا

۸. برگ عبایی

این گیاه در شرایط مختلف محیطی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و به همین دلیل به آن گیاه آهن نیز می‌گویند. اگر زمان زیادی برای مراقبت از گیاهان ندارید اما دوست دارید از سرسبزی و طراوت آن‌ها بهره‌مند شوید، این گیاه انتخاب بسیار خوبی برای شماست.

گیاه برگ عبایی یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک است که در برابر نور کم مقاومت زیادی دارد و تقریباً در هر جای خانه شما رشد خواهد کرد! تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید تا برگ‌هایش آسیب نبینند و تغییر رنگ ندهند.

اگر می‌خواهید گیاه برگ عبایی شما همیشه سرزنده و تازه باشد، کافی است هفته‌ای یک‌بار برگ‌ها را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا هیچ گرد و غباری روی آن‌ها باقی نماند. این کار باعث می‌شود که برگ‌های گیاه نور را بهتر جذب کنند.

برگ عبایی

۹. زاموفیلیا

زاموفیلیا یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی محبوب و مقاوم نسبت به نور با ظاهری بسیار جذاب است. این گیاه یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک است که می‌توانید به راحتی برای خانه خود تهیه کنید. برگ‌های زیبا و براق و مقاومت بالای زاموفیلیا آن را به یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی تبدیل کرده است. اگر قصد دارید جای خالی خانه خود را با یک گیاه زیبا پر کنید، اکیداً توصیه می‌کنیم به فکر خرید زاموفیلیا باشید.

زاموفیلیا

۱۰. دیفن باخیا

دیفن باخیا گیاه بسیار زیبایی است که هم برای محیط‌های خانگی و هم اداری بسیار مناسب خواهد بود. توجه داشته باشید که این گیاه سمی بوده به همین دلیل به گیاه جهنمی نیز معروف است؛ بنابراین مطمئن شوید که آن را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی خود قرار دهید. همچنین به یاد داشته باشید که تماس این گیاه با پوست حساس باعث تورم و خارش می‌شود؛ بنابراین اگر پوست حساسی دارید، سعی کنید تا حد امکان کمتر آن را لمس کنید.

میزان نور مناسب برای دیفن باخیا بر اساس نوع آن متفاوت است. بیشتر گونه‌های این گیاه به نور بسیار کمی نیاز دارند و از دسته گیاهان سایه دوست محسوب می‌شوند. با این حال گونه‌هایی از این گیاه نیز وجود دارند که در صورت کم بودن نور می‌میرند.

دیفن باخیا

۱۱. پرسیاوشان

پرسیاوشان‌ها گیاهان ظریف و زیبایی هستند که جلوه بسیار زیبایی به خانه شما می‌بخشند و بیشتر گونه‌های آن‌ها می‌توانند در نور کم زندگی کنند. اگر قصد خرید گیاه پرسیاوشان برای منزل خود دارید، به یاد داشته باشید که خاک آن باید همیشه مرطوب باشد. البته نباید گیاه را در آب زیاد نیز غرق کنید. فقط باید توجه کنید که خاک گیاه مرطوب شود و ریشه آن خشک نشود. از آنجایی که آب لوله‌کشی بسیار شور است، توصیه می‌کنیم گیاهان خود را با آبی که حداقل 24 ساعت بماند یا آب جوشیده سرد شده آبیاری کنید.

 پرسیاوشان

۱۲. کالاتیا ماکویانا

این گیاه نام‌های مختلفی دارد که عمدتاً از ظاهر زیبای آن نشات می‌گیرد. به عنوان مثال، به دلیل شباهت برگ‌های زیبای آن به پر طاووس، گیاه طاووس نیز نامیده می‌شود. این گیاه به دلیل ظاهر باشکوه و زیبایی که دارد یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود. کالاتیا ماکویانا از گیاهان رطوبت دوست است و خاک آن باید همیشه مرطوب باشد، البته مرطوب به معنای خیس بودن خاک نیست زیرا در این صورت باعث از بین رفتن گیاه خود می‌شوید.

کالاتیا ماکویانا

۱۳. پتوس

آیا اولین باری است که تصمیم می‌گیرید از یک گیاه مراقبت کنید اما نمی‌دانید بهترین انتخاب کدام است؟ اگر پاسخ مثبت است، گیاه پتوس را توصیه می‌کنیم. پتوس یکی از انواع مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک است که عمری طولانی دارد، به نور زیادی نیاز نخواهد داشت و در شرایط دمایی مختلف به راحتی دوام می‌آورد.

پتوس

۱۴. مارانتا لوکورانا

یکی دیگر از انواع مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک، مارانتا لوکورانا است. برگ‌های مارانتا لوکورانا شبیه دست‌های نمازگزار هستند و در شب جمع می‌شوند، از این رو این گیاه به عنوان گیاه دعا نیز شناخته می‌شود. برگ‌های این گیاه بیضی شکل و به رنگ سبز مایل به صورتی هستند و جلوه‌ای جذاب و دیدنی دارند. اگر این گیاه را از سقف آویزان کنید زیبایی برگ‌های آن بیشتر می‌شود.

مارانتا لوکورانا

۱۵. گیاه عنکبوت

گیاه عنکبوت گیاهی دارای برگهای بلند و نازک است که با قوس زیبایی از ریشه بیرون زده‌اند. برگ‌های این گیاه شبیه پاهای عنکبوت است و به همین دلیل به آن گیاه عنکبوت نیز می‌گویند. اگر از این گیاه به خوبی مراقبت کنید، گل‌های سفید زیبایی روی آن می‌شکفد و جذابیت آن دو چندان می‌شود. گیاه برگ عنکبوتی به راحتی تکثیر می‌شود و به راحتی می‌توانید آن را از قلمه تکثیر کنید.

نور مناسب برای گیاهان عنکبوتی مانند سایر گیاهان آپارتمانی نور غیر مستقیم است و در نور کم نیز می‌تواند رشد کند. اگر برای نگهداری و مراقبت از گیاه عنکبوتی در خانه خود تصمیم گرفته‌اید، به یاد داشته باشید که برگ‌های این گیاه گاهی قهوه‌ای می‌شوند. این موقعیت نشان دهنده سطح بالای فلوراید در آب است. در چنین شرایطی برای آبیاری گیاه خود از آب تصفیه شده یا آب جوشیده خنک استفاده کنید تا بار دیگر از سرسبزی و طراوت آن لذت ببرید.

گیاه عنکبوت

۱۶. دراسنا یا اژدها

دراسنا نیز مانند پتوس از آن دسته از گیاهانی است که مراقبت از آن‌ها آسان خواهد بود و گونه‌های مختلفی دارند. همین امر باعث شده تا این خانواده از گیاهان به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای قفسه‌ها، میزها و حتی روی زمین تبدیل شوند. گونه‌های بزرگ‌تر این گیاهان ظاهری درخت مانند دارند و می‌توانید آن‌ها را به عنوان بخش مهمی از دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

بهترین نور برای دراسنا، نور زیاد خورشید غیر مستقیم است، اما اگر آن را در نور متوسط ​​یا حتی کم قرار دهید، باز هم رشد می‌کند. یکی از دلایل اصلی محبوبیت دراسنا، خاصیت تصفیه هوا است. علاوه بر مقاومت دراسناها در برابر نور کم، از آنجایی که این گیاهان تصفیه کننده هوا نیز هستند، می‌توانید آن‌ها را در هر محیطی نگهداری کنید.

دراسنا یا اژدها

۱۷. گل سنگ

اگر به دنبال گیاهی با شاخ و برگ‌های جذاب و رنگارنگ هستید گل سنگ انتخاب مناسبی برای شماست. این گیاه معمولا دارای برگ‌هایی با زمینه صورتی است که با نقاط سبز تزیین شده‌اند. البته ترکیب رنگ‌های دیگری نیز از این گیاه خواهید یافت. گل سنگ چه در داخل خانه و چه در خارج از خانه ترجیح می‌دهد در سایه باشد و یکی از گیاهان سایه دوست است. نور زیاد باعث تغییر رنگ برگ‌های گیاه می‌شود. برای نگهداری از این گیاه پنجره شرقی یا جنوبی بهترین مکان برای آن خواهد بود.

گل-سنگ

۱۸. ترادسکانتیا زبرینا

ترادسکانتیا زبرینا گیاهی گلدار است که می‌تواند در سایه رشد کند. برگ‌های زیبای این گیاه می‌توانند نقره‌ای، بنفش یا سبز باشند. ترادسکانتیا زبرینا برای نگهداری در فضای آپارتمان بسیار مناسب است. این گیاه را معمولا در سبدهای آویز قرار می‌دهند تا برگ‌ها به صورت آبشاری قرار بگیرند و ظاهر جذاب‌تری داشته باشند. مزیت ترادسکانتیا زبرینا این است که برگ‌های آن زیاد بلند نمی‌شوند و بین 30 تا 90 سانتی متر رشد می‌کنند. در نتیجه ترادسکانتیا زبرینا به گیاهی مناسب برای محیط‌های کوچک تبدیل شده است.

ترادسکانتیا زبرینا

۱۹. لاکی بامبو

این گیاه را می‌توانید به وفور در اطراف خود پیدا کنید. لاکی بامبو یکی از محبوب‌ترین انواع مقاوم گیاهان آپارتمانی کوچک است. این گیاه نشانه خوش شانسی و شکوفایی است، به خصوص اگر به عنوان هدیه دریافت شود. لاکی بامبو به نور کم اهمیتی نمی‌دهد، اما ترجیح می‌دهد در سایه کامل و فضای خنک زندگی کند.

یکی دیگر از مزایای خرید لاکی بامبو این است که به خاک نیاز ندارد و می‌توان آن را مستقیماً در آب قرار داد. همچنین بهتر است آن را از دسترس حیوانات خانگی دور نگه دارید، زیرا اگر توسط حیوانات خورده شود آن‌ها را مسموم می‌کند.

لاکی بامبو

۲۰. گیاهان جید

گیاهان جید به برگ ضخیم و بیضی شکل معروف هستند و می‌توانند سال‌ها به زندگی خود ادامه دهند. این گیاه نمادی از موفقیت است و برای مراقبت از آن باید مطمئن شوید که همیشه مرطوب خواهد بود. کنار پنجره مکانی ایده‌آل برای نگهداری این گیاه است.

گیاهان جید

سخن پایانی

گیاهان آپارتمانی انتخاب خوبی برای زیباسازی فضای آپارتمان هستند. برای افرادی که در فضای کوچکی زندگی می‌کنند، نگهداری گیاهان می‌تواند کمی دشوار باشد، اما با خرید یکی از انواع مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک، آن‌ها می‌توانند از زیبایی گیاه در فضای خود لذت ببرند و نگران نگهداری و از بین رفتن گیاه نباشند. در پایان این مقاله از سایت گل رزا می‌توانید تجربیات خودتان را در رابطه با نگهداری از گیاهان آپارتمانی با ما و سایر مخاطبین به اشتراک بگذارید.

 

سوالات متداول

✅گیاه آپارتمانی چیست؟

گیاه آپارتمانی گیاهی است که در فضاهای بسته مانند واحدهای مسکونی و اداری نگهداری می‌شود. معمولاً این گیاهان برای تزئین، کاهش استرس و پاکسازی هوای اتاق‌های بسته استفاده می‌شوند.

✅عوامل مهم در رشد و پرورش گیاهان آپارتمانی چیست؟

عوامل مهم در رشد و پرورش گیاهان آپارتمانی شامل نور، آب، دما، رطوبت، کود، خاک و تهویه مناسب هستند.

✅مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک کدامند؟

مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی کوچک نمونه‌هایی هستند که برای فضاهای محدود مناسب بوده و در عین حال مقاومت بالایی نسبت به دما و کم آبی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *