دانستنی ها

15 مدل گل بهاری به همراه عکس

گل های بهاری

کمتر کسی پیدا می‌شود که از دیدن زیبایی گل های بهاری و استشمام عطر بی‌نظیر آن‌ها به وجد نیاید. به همین دلیل است که همیشه گل‌ها به‌ عنوان هدیه اصلی و یا در کنار دیگر هدایا حضور دارند. شما می‌توانید با شناختن انواع گل‌ها و شکوفه‌های بهاری یک ترکیب زیبا و منحصر به ‌فرد به شکل سبدهای گل، باکس گل و دسته گل ایجاد کرده و آن را به عزیزان خود هدیه دهید. گل‌های بهاری و بوییدن آن‌ها، در بیان و انتقال احساسات و همچنین قدردانی از دیگران، یک گزینه محبوب و تأثیرگذار محسوب می‌شود. برای خرید گل شاخه بریده به فروشگاه اینترنتی گل رزا مراجعه کنید.

تاریخچه گل های بهاری

حضور انواع گل های بهاری در طبیعت به زمان پیدایش زمین بازمی‌گردد. در واقع نمی‌توان به تاریخچه دقیقی برای این گل‌های زیبا و رنگارنگ اشاره کرده، چرا که انواع گیاهان و گل‌ها پیش از حضور انسان‌ها در این کره خاکی، وجود داشته‌اند. با این حال کشف و پرورش برخی از انواع گل‌های بهاری به دهه‌ها و قرن‌های اخیر مربوط می‌شود.

تاریخچه گل های بهاری

انواع گل های بهاری

تنوع گل‌هایی که در بهار می‌رویند به قدری زیاد است که نمی‌توان به همه آن‌ها اشاره کرد؛ اما برخی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین گل‌های بهاری که برای هدیه و تزئینات خانه مناسب هستند، عبارتند از:

 • گل پامچال
 • گل نرگس
 • گل برفی
 • گل لاله
 • گل صد تومانی
 • گل سنبل
 • گل مروارید
 • گل فلوکس یا آتشی
 • گل سنبل انگور
 • گل برگنیا
 • و…

انواع گل های بهاری

محبوب ترین گل های فصل بهار

بهار فصلی است که جوانه گل‌های زیبا نمایان شده و عطر و رنگ شگفت‌انگیزی به طبیعت هدیه می‌دهند. اگر جزو افرادی هستید که باید روی میز کار یا پذیرایی شما گل های بهاری و طبیعی باشد و یا گل دادن به دیگران را دوست دارید، این گل‌های زیبا و خوش رنگ را به خاطر بسپارید:

گل پامچال

گل پامچال که بیشتر در مناطق کوهستانی وجود دارد، در ماه‌های فروردین و اردیبهشت جلوه خاصی به طبیعت می‌بخشد. این گل در انواع رنگ‌های مختلف مانند سفید و زرد می‌روید.

گل لاله

تصویر گل های بهاری از جمله گل لاله که بیش از 100 گونه مختلف از آن وجود دارد، شما را به وجد می‌آورد. این گل‌ها که در رنگ‌های بسیار متنوع می‌رویند با اکثر شرایط آب‌وهوایی سازگار است. بهار فصلی است که شاهد رویش انواع گل‌های لاله هستیم.

گل صد تومانی یا پیونی

شکوفه‌های بزرگ گل صد تومانی که در رنگ‌های ملایم صورتی و سفید شکوفا می‌شوند، بسیار زیبا هستند. رایحه بی‌نظیر این گل در کنار زیبایی چشم‌نواز آن، این گل بهاری را به یکی از محبوب‌ترین گل‌ها در سراسر جهان تبدیل کرده است.

گل بابونه

از جمله گل‌های چمنزاری که در فصل بهار می‌روید، گل بابونه نام دارد. عکس گل های بهاری بابونه با رنگ سفید و زرد آن بسیار زیبا و منحصر به ‌فرد است.

گل رز

گل رز یکی از محبوب‌ترین گل‌های بهاری است که در انواع رنگ‌های مختلف وجود دارد. این گل‌ها که به ‌عنوان نماد زیبایی و عشق در نظر گرفته می‎شوند، همه افراد را مجذوب خود می‌کنند. این گل‌های شگفت‌انگیز با رایحه مطلوب بهترین گزینه برای هدیه دادن و ابراز احساسات عمیق محسوب می‌شوند.

گل میخک

گل میخک بیانگر عشق است و می‌توان آن را به هر ترکیبی از گل‌ها برای دسته گل و یا باکس گل اضافه کرد. این گل‌ها هم در رنگ‌های ملایم و هم در رنگ‌های گرم و تند وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند. گل میخک، هدیه‎ای عالی برای هر موقعیت و مناسبتی است که می‌توانند به هر دسته گلی شادابی و نشاط را اضافه کنند.

محبوب ترین گل های فصل بهار

15 مدل گل بهاری برای هدیه و تبریک

همان‌طور که اشاره شد، انواع گل‌های بهاری را می‌توان برای هدیه و تبریک در شکل‌هایی مانند باکس گل، دسته گل و یا به ‌صورت شاخه‌ای در نظر گرفت. تصویر گل های بهاری با زیبایی خیره‌کننده و دوست‌داشتنی می‌تواند در بیان و انتقال احساسات به دیگران به شما کمک کند. علاوه ‌بر گل‌های بهاری که پیش‌تر به آن اشاره شد، برخی دیگر از انواع گل وجود دارند که جلوه بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای به باکس گل‌ها می‌بخشند. توصیه می‌شود از یک یا چند مدل از این گل‌ها در دسته گل مورد نظر خود استفاده کنید و از نتیجه بی‌نظیر آن لذت ببرید. همچنین میتوانید با مراجعه به صفحه سفارش آنلاین گل ، انواع تاج گل، جام گل، باکس گل انتخاب دقیق تری داشته باشید.

1. کروکوس

کروکوس، نماد کلاسیکی از فصل بهار است. این گل‌های زیبای بهاری اغلب در رنگ‌های بنفش می‌رویند، اما گل کروکوس با رنگ‌های نارنجی، صورتی، سفید و زرد نیز وجود دارد.

گل-کروکوس

2. گل نرگس

نرگس، گلی محکم و شیپوری شکل است که بیشتر به خاطر رنگ زرد روشن کلاسیکش شناخته می‌شود. با این حال، برخی از گونه‌های کمیاب گل نرگس در رنگ‌های صورتی، سفید و دو رنگ نیز وجود دارد.

گل نرگس

3. آیریس کوتوله

آیریس یا زنبق کوتوله با شکوفه‌های زیبا، یک گیاه مینیاتوری معطر است که در اوایل فصل بهار شکوفا می‌شود. این گل زیبا جلوه بی‌نظیری به باکس گل های بهاری می‌بخشد.

آیریس کوتوله

4. شکوه برف

گل شکوه برف، دارای گل‌های ستاره‌ای شکل آبی-بنفش است که در وسط آن یک چشم سفید وجود دارد. این گل در انواع دسته گل ‌های بهاری و برای افزودن سرزندگی و زیبایی به آن استفاده می‌شود.

شکوه برف

5. سنبل انگور

سنبل انگور، گلی معطر با خوشه‌هایی از شکوفه‌های ریز متعدد بوده که شبیه خوشه‌های انگور است. رایج‌ترین و شناخته شده‌ترین رنگ این گل بهاری آبی-بنفش است، اما در سایه‌هایی از صورتی، سفید و زرد نیز وجود دارد.

سنبل انگور

6. زنبق دره

زنبق دره، به دلیل شکوفه‌های خوشبوی سفید یا صورتی رنگ زنگی شکل خود شناخته شده است. در هر ساقه باریک آن بین پنج تا 15 گل وجود دارد.

زنبق دره

7. اسکیل سیبری

گل اسکیل سیبری دارای شکوفه های زنگ مانند و آبی رنگ در هر ساقه است که در کنار دیگر گل های بهاری ترکیب فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند. این گل اغلب در کنار کروکوس، سنبل انگور و شکوه برف دیده می‌شود.

اسکیل سیبری

8. لاله مجرد و زودرس

گل لاله زودرس یک واریته کلاسیک، با یک ردیف از گل‌های رنگارنگ است که در اوایل فصل بهار در کنار نرگس‌ها و کروکوس‌ها شکوفا می‌شود. شاخ و برگ آن گوشتی، بیضوی و گاهی با رنگ بنفش است، اما در رنگ‌های مختلفی مانند نارنجی، صورتی، بنفش، قرمز، سفید و زرد نیز می‌روید.

لاله مجرد و زودرس

9. گل برفی

گل برفی دارای گل‌های آویزان، سفید رنگ و زنگوله‌ای شکل با لکه‌ای سبز در حاشیه بوده که شبیه یک قلب کوچک وارونه است. برگ‌ها این گل بهاری شبیه علف‌های ضخیم و گوشتی بوده که برای افزودن زیبایی به باکس گل‌ها مناسب هستند.

گل برفی

10. گل تریلیوم

تریلیوم یک گل وحشی، جنگلی و بومی است که بر روی ساقه‌های تک، منفرد و بدون برگ شکوفا می‌شود. تصویر گل های بهاری تریلیوم کلاسیک، با سه گلبرگ سفید رنگ، برای دسته گل‌هایی که برای هدیه در نظر گرفته می‌شود، عالی است.

گل تریلیوم

11. آکونیت زمستانی

آکونیت زمستانی دارای شکوفه‌های فنجانی شکل با رنگ زرد روشن است. این گل زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد.

آکونیت زمستانی

12. خونریزی قلب

این گل با نام خاصی که دارد، با شاخه‌های بازو مانند و ردیف‌هایی از شکوفه‌های صورتی یا قرمز آویزان شناخته می‌شود. قطره اشکی سفید رنگ در میان این گل وجود دارد که زیبایی آن را دوچندان کرده است.

خونریزی قلب

13. گل کارولینا

شکوفه‌های زرد رنگ گل کارولینا با شاخ و برگ نیزه‎ای شکل و براق، برای ترکیب با دیگر گل‌های بهاری در سبدهای گل برای تبریک و قدردانی از عزیزان شما عالی است.

گل کارولینا

14. گل کلمبین

شکوفه‌های نارنجی، صورتی، بنفش، قرمز، سفید، زرد یا دو رنگ گل کلمبین، امکان انتخاب بین رنگ‌های مختلف را به شما می‌دهد. به این شکل می‌توانید همخوانی رنگ‌ها در باکس گل را رعایت کنید.

گل کلمبین

15. گل شلوار هلندی

شلوار هلندی، یک گل وحشی بومی با ساقه‌های صاف تا قوس‌دار است. از این ساقه‌های ظریف گل‌های سفید کوچکی با نوک زرد که شبیه شلوارهای هلندی هستند، آویزان شده است.

گل شلوار هلندی

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب اشاره کردیم، گل های بهاری انواع مختلفی دارند و با عطر خاص و رنگ‌های زیبا، بهترین گزینه برای هدیه و قدردانی محسوب می‌شوند. شما از طریق خدمات سایت گل رزا و با ورود به صفحاتی نظیر سبد گل، دسته گل یا باکس گل می‌توانید برای تبریک به عزیزان خود و یا خوشحال کردن آن‌ها، انواع گل‌ها و شکوفه‌های بهاری را انتخاب کرده و به شکل سبد گل، باکس گل و همچنین دسته گل به آن‌ها تقدیم کنید.

سوالات متداول

مردم در فصل بهار چه گلی هدیه می‌دهند؟

اینکه می‌خواهید کدام گل بهاری را برای هدیه در دسته گل یا سبد‌های گل داشته باشید به سلیقه و اولویت شما بستگی دارد؛ اما انواع گل رز، لاله، زنبق، گل صد تومانی و… در ترکیب با برخی شکوفه‌های خوش رنگ بهاری طرفداران زیادی دارد.

آیا گل هدیه خوبی است؟

گل‌های طبیعی و بهاری زیبا، معنادار و از همه مهم‌تر مناسب برای هر موقعیت و مناسبتی هستند که به شما در انتقال و بیان احساساتتان کمک می‌کنند. از جشن‌ها گرفته تا رویدادهای غم‌انگیز، گل‌ها به ‌عنوان یک هدیه عالی و دوست‌داشتنی در نظر گرفته می‌شوند.

آیا مردم گل را به عنوان هدیه دوست دارند؟

تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی به کسی گل می‌دهید، تأثیر فوری بر شادی او می‌گذارید و او را برای قدردانی و خوشحالی، تشویق می‌کنید. پس تردید نکنید و به عزیزان خود گل هدیه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *