Close
(0) مورد
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
دست بندی ها
  Filters
  Preferences
  جستجو

  تزیین حنا در شیراز ، گیفت حنا و دسته گل حنا در شیراز را از گل رزا بخواهید | کاری لوکس و زیبا در کمترین زمان

  ارائه انواع  مدلهای تزیین حنا در شیراز برای مراسم حنابندان، عروسی ، و حتی برای یادبود بصورت آنلاین در گل رزا. کافی است با ما تماس بگیرید. جهت مشاهده مدل های تزئین حنا در شیراز نیز میتوانید بصورت آنلاین در سایت مدلها را مشاهده کنید

  تزیین حنا در شیراز برای مراسم حنابندان

  یکی از آداب و رسوم ایرانیان قبل از عروسی برگزاری جشن حنابندان است. در گذشته دست و پای عروس را حنا می‌بستند ولی امروزه اغلب به گذاشتن خال حنایی بر کف دست عروس اکتفا می‌شود. حنا به شیوه های مختلفی تزیین می شود.

  خدمات تزیین حنا در شیراز

  تزیین سینی حنا و یادبود حنا یادبود حنا برای مهمانها 

  یتونید یادگاری نگه دارید نه بو میدهد نه ترک میخورد و نه خراب میشود

  تزیین حنا در مدلهای زیبا و جدید

  یادبود حنا برای مهمانها

  تزیین دسته گل حنا برای عروس

  گیفت گل و تزیین حنا در شیراز

  ایده هایی برای تزیین حنا برای مراسم حنابندان

  1. با مخلوط آب و حنا و چسب چوب یک خمیر سفت بسازید ، سپس با آن گل های رز ساخته و یک دسته گل با حنا درست کنید .
  2. خلوط آب و حنا را روی یک ظرف یا سینی زیبا پهن کرده و با مروارید ، اکلیل و وسایلی مثل قاشق آن را تزیین کنید.
  3. با مخلوط آب و حنا شکل های حجمی مثل کیک درست کنید و شبیه کیک تزیین کنید .
  4. با خمیر حنا و صرف کمی وقت و حوصله شکل پرندگان را مثل طاووس بسازید و سپس با اکلیل های رنگی ، رنگ کنید.
  5. اگر نمیتوانید درست به خمیر حنا شکل بدهید و دنبال ایده های ساده تر هستید کافی است از ظروف زیبا و فانتزی کمک بگیرید.
  6. در بازار گل فروش ها میتوانید سبد های گل آماده ، گیتار و کالسکه و از این قبیل سازه های چوبی پیدا کنید و حنا را در آن تزیین کنید.
  7. استفاده از ظروف کهنه و سفالی هم برای دیزان حنا یک ایده فوق العاده جال و محبوب است .
  8. چون حنا رنگی تیره دارد بهتر است برای تزیی آن از تور و روبان و مروارید و سکه تزیینی و اکلیل سفید یا رنگی استفاده کنید تا جذابتر شود.
  9. خمیر حنا را پهن و صاف کنید و با قالب های شیرینی پزی قالب بزنید و با اکلیل و مروارید رنگ آمیزی کنید بعد در یک سینی یا ظرف زیبا بچینید.
  10. از گل های طبیعی و مصنوعی برای تزیین ظرف حنا استفاده کنید . این کار باعث میوشد ساده ترین مدل ها زیبا دیده شوند.

   

  تزیین حنای عروس در شیراز

  تزئین حنای عروس در شیراز

  دسته گل حنا در شیراز

  مراسم حنابندان چیست ؟

  حَنابَندان یکی از آداب و رسوم عروسی در نزد اقوام ایرانی است. حنابندان آیینی سنتی است که یک یا دو روز پیش از عروسی در خانه پدر و مادر عروس و با حضور دوستان و خویشان برگزار می‌شود و مهمانان برای خانواده عروس پول یا هدیه‌های دیگر می‌آورند. در گذشته دست و پای عروس را حنا می‌بستند ولی امروزه گاه به گذاشتن خال حنایی بر کف دست عروس بسنده می‌شود.

  جشن حنابندان که به تعبیری آخرین رسم از آداب عروسی ایرانی می‌باشد، جشنی است که در واقع مراسم خداحافظی عروس بوده و در آخرین شب اقامت عروس به‌طور رسمی در خانه پدری برگزار می‌گردد.

  در زمان‌های نه چندان دور در شب حنابندان زنان شرکت کننده دستشان را با آغشتن به ظرف حنایی که دور تا دور مراسم گرداننده می‌شد رنگ می‌کردند و این آیین همچنان در روستاها و شهرهای کوچک ایران پا برجاست.

  «حنا از جنت است» و اثری از بهشت و نشانه‌ای از شادی، مهر و نیکبختی دارد. این باوری است که ایرانیان باستان داشتند و هنوز هم پابرجاست.

  تزیین و آماده‌سازی حنا برای مراسم حنابندان هم بخشی از مراسم حنابندان است . برای اینکار می‌توان از بسیاری از مواد تزیینی بهره برد. مانند سکه‌های بدلی، مروارید، صدف، گل‌های طبیعی و مصنوعی، اکلیل، انواع روبان و … استفاده کرد .

   

  گل آرایی حنا بندان در شیراز

  مراسم دوست داشتنی حنابندان، جشنی قدیمی است که در واقع مراسم خداحافظی عروس محسوب میشود و در آخرین شب اقامت عروس به طور رسمی در خانه پدری برگزار می شود. مراسم حنابندان در هر یک از شهرهای ایران به شکلی منحص به فرد برگزار می شود، ولی در اصل آماده کردن حنا و آغشته کردن دست عروس و داماد به حنا می باشد.

  تزیین حنا برای حنابندان در شیراز

  برای تزیین حنای شب حنابندان از مروارید, سکه, گل طبیعی, شمع و اکلیل استفاده میشود که نمونه هایی از حناهای تزیین شده مراسم حنابندان را در ادامه مشاهده میکند.اگر دنبال ایده ای برای تزیین حنا هستید این مدل ها را از دست ندهید.

  تزیین حنا برای حنابندان در شیراز

  تزیین حنا شیراز

  مدل تزیین حنا در شیراز

  زمان مراسم حنابندان
  بعد از مراسم نامزدی و پیش از برگزاری جشن ازدواج مراسمی برگزار می شود که از آن تحت عنوان حنابندان یاد می شود. این رسم نیز همچون دیگر رسوم طی گذشت زمان کمرنگ شده، یا با تغییراتی ادامه دارد، یا به دلیل هزینه های گزاف ازدواج معمولا خانواده ها از برگزاری آن صرف نظر می کنند؛ ولی رسم حنابندان هنوز در​ بیشتر روستاها و بخصوص شهرهای جنوبی کشور جزء لاینفک مراسم عروسی است.

  حنابندان در هریک از شهر های کشور به شکلی خاص برگزار می شود، ولی در اصل حنابندان آماده کردن حنا (خیساندن آن) و آغشته کردن دست و پای عروس و گاهی داماد با آن حناست. در گذشته معمولا حنا در منزل داماد تهیه می شده است و داماد به همراه خانواده خود حنا را به همراه ساز و دهل به منزل عروس می بردند و با اجازه بزرگ ترها کار حنابندان را شروع می کردند. خواهر عروس دستان عروس را و برادر داماد دستان داماد را حنا می بستند.

  انصراف از نظر