دانستنی ها

برای خرید گل مناسب عیادت چه مواردی را رعایت کنیم؟

برای خرید گل مناسب عیادت چه مواردی را رعایت کنیم

تحقیقات نشان داده است که هدیه دادن گل به فرد بیمار، موجب شادی و ترشح هورمون دوپامین و اندورفین می‌شود. خیلی از ما عادت کرده‌ایم که زمان ملاقات یک بیمار، چند عدد کمپوت بخریم و به خانه و یا بیمارستان برویم؛ اما این کار به دلیل تداوم و تکراری که در طول این سال‌ها داشته، باعث می‌شود تا بیمار بیشتر احساس مریضی کند چون شما برایش وسیله‌ای را آورده‌اید که همگی هنگام بیماری برای شخصی می‌برند؛ به این ترتیب روحیه او تضعیف شده و بهبود پیدا نمی‌کند. از جمله هدیه‌هایی که می‌توانید برای روحیه دادن و خوب کردن حال بیمار به او بدهید، گل مناسب عیادت است.

بر اساس پژوهش‌های انجام شده، نگاه کردن به گل شاخه بریده باعث می‌شود تا احساس شادی، نشاط، آرامش و انگیزش در افراد به وجود بیاید و موجب دوری غم و اندوه می‌شود. روانشناسان می‌گویند که طراوت، عطر و رنگ گل‌ها باعث می‌شوند تا انسان از حالت نامتعادل روحی و روانی بیرون بیاید و به حال طبیعی خود نزدیک شود. پس چه بهتر است این بار اگر برای عیادت بیماری رفتیم، با یک باکس گل او را خوشحال کنیم.

برای عیادت بیمار چه نوع گلی هدیه ببریم؟

گل یکی از هدیه‌هایی است که ما در اغلب مراسم‌ها و مناسبت‌ها از آن استفاده می‌کنیم؛ از جمله رایج‌ترین گل‌هایی که وجود دارند گل عروس بوده که در مناسب‌های مختلفی مانند عیادت بیمار، ملاقات با یک دوست صمیمی و یا حتی دیدن خانواده می‌تواند کاربردی باشد. اگر تا به حال به کسی گل هدیه داده باشید، متوجه لبخند رضایت او بعد از دریافت خواهید شد و کمتر کسی پیدا می‌شود که از گل خوشش نیاید و یا حتی ناراحت شود. پس اگر زمانی به عیادت رفتید و ندانستید که باید چه چیزی را برای خوشحال کردن وی ببرید، می‌توانید از گل‌ها کمک بگیرید.

اگر قصد دارید تا برای بیمار گل هدیه ببرید، باید توجه داشته باشید که رنگ و بوی گل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود؛ به این صورت که اگر گلی که می‌خرید بیش از حد عطر و بو داشته باشد و یا این که گرده‌های ریز داخل پرچم به بیرون نیاید و باعث حساسیت نشود؛ زیرا تعداد زیادی از بیماران به دلیل حساس و ضعیف شدن بدنشان، قادر نیستند تا این بوها و یا آلرژی‌ها را تحمل کنند؛ همچنین رنگ گل باید نشاط‌آور و یا نمایانگر یک حس باشد؛ مثلاً اگر برای مادر که به تازگی فارغ شده است، می‌توانید گل سفید هدیه ببرید که نشان دهنده پاکی و معصومیت است.

برای عیادت بیمار چه نوع گلی هدیه ببریم

انواع گل مناسب عیادت

از جمله مهم‌ترین و بهترین گل‌هایی که می‌توانید به بیمار هدیه کنید، به شرح زیر است:

بهترین گل: رز

شاید تنها 10 درصد از افراد از گل رز خوششان نیاید و این 10 درصد هم مطمئن باشید بعد از دیدن رزهای خوش رنگ و تازه، به سر ذوق آمده و خوشنود می‌شوند. این مدل از گل به دلیل تنوع بسیار زیادی که دارد، می‌تواند با سلیقه هر کسی مچ شده و علاقه‌مند شود؛ به طور مثال اگر بیمار شما از رنگ آبی خوشش می‌آید، می‌توانید یک دسته گل که شامل رزهای آبی با رنگ ملیح و دلنشین است را هدیه دهید. در این شرایط لبخندی که به روی لب‌های بیمار شما نقش می‌بندد، می‌تواند شما را سر ذوق آورده و از کاری که کردید، راضی کند.

بهترین گل: رز

زیبا و شاد: میخک

میخک یکی از معدود گل‌هایی است که با رنگ‌های شاد و پرشور خود می‌تواند روحیه بیمار را عوض کند و احساس خوبی به او بدهد. رایج‌ترین گل میخکی که در بازار وجود دارد، میخک بنفش است که رنگ‌های دیگر آن را نیز می‌توانید پیدا کنید. میخک سفید که نماد پاکی بوده، می‌تواند هدیه بسیار مناسبی برای کسی باشد که به تازگی زایمان کرده و نماد خوش‌شانسی نیز است.

زیبا و شاد: میخک

زیبایی تمام: آنتوریوم

پرچم‌های گل آنتوریوم که داخل گلبرگ‌هایش قرار گرفته است، برای بیمارانی مفید بوده که آلرژی دارند؛ زیرا برگ‌ها پرچم‌ها را پوشانده و باعث می‌شود تا از پخش شدن گرده و ایجاد حساسیت، جلوگیری شود. یک دسته گل از رنگ‌های مختلف آنتوریوم می‌تواند نشان دهنده حسن نیست و نماد عالی برای کسانی باشد که از یک بیماری سخت رهایی یافته‌اند. به دلیل سفید بودن این گل که نماد پاکدامنی و محبت مادرانه است، برای مادرانی که تازه نوزاد خود را در آغوش گرفته‌اند یک هدیه بسیار پرمعنا و زیبا محسوب می‌شود.

زیبایی تمام: آنتوریوم

رنگ‌های زیبا: آلسترومریا

به جرأت می‌توان گفت یکی از زیباترین گل‌هایی که در دنیا وجود دارد، آلسترومریا بوده که با رنگ‌های مختلف و جذابی که دارد، می‌تواند گل مناسب عیادت باشد. افرادی که به تازگی بهبود پیدا کرده‌اند، نیاز به روحیه و تشویق شدن دارند که این گل با رنگ‌های زرد و سفید خود که نماد نگرانی و اهمیت بوده، نشان می‌دهد که شما چقدر برای بیمار ارزش قائل هستید و برای بهبودی کامل او دعا می‌کنید.

رنگ‌های زیبا: آلسترومریا

آرامش بخش: گل داوودی

از قدیم گل‌های داوودی نشان‌دهنده و نمایانگر مثبت اندیشی و عمر طولانی بوده‌اند؛ به همین دلیل اگر روزی قصد داشتید تا به عیادت یک بیمار بروید، می‌توانید از این نوع در دسته گل خود استفاده کنید. به این ترتیب حضور گل داوودی در کنار بیمار باعث می‌شود تا او احساس آرامش پیدا کند و در نهایت سبب تقویت روحیه می‌شود.

آرامش بخش: گل داوودی

گل‌هایی که باعث حساسیت بیماران نمی‌شود؟

گل‌ها به شدت آلرژی زا هستند و شما باید توجه کنید که هنگام خرید، از گل‌هایی استفاده نکنید که حساسیت‌ها را دو چندان کند. دلیل اصلی که باعث این اختلال در بدن انسان می‌شود، گرده‌هایی است که در داخل گل و بر روی پرچم قرار می‌گیرد. علت اصلی وجود آن‌ها برای تکثیر است و در خلقتشان به این صورت آفریده شدند که با کوچک‌ترین باد و یا حرکت جا به جا شوند و آن‌قدر ریز هستند که به راحتی بتوانند بیرون بروند و تکثیر شوند. اگر این گرده‌ها وارد بینی و یا گلوی انسان شود، باعث آبریزش بینی، تحریک سینوس‌ها، خارش چشم، عطسه، ورم زیر چشم و سرفه می‌شود. پس به این ترتیب باید مراقبت باشید که هنگام خرید تنها به ظاهر و زیبایی گل‌ها توجه نکنید و اگر نام و نشانی گل‌ها را نمی‌شناسید، حتماً از گل‌فروش کمک بگیرید و تأکید کنید که این دسته را برای یک بیمار می‌خواهم. به این ترتیب گل‌فروش می‌داند که کدام نوع حساسیت کمتری ایجاد می‌کند و می‌تواند موثر واقع شود.

یکی از بهترین گل‌هایی که برای بیماران، خصوصاً کسانی که دچار آلرژی هستند مناسب بوده، گل داوودی است. گل‌های رز نیز گرده‌ای ندارند و شما با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید. به این ترتیب گل‌های یاس، نرگس، سوسن، ارکیده، آزالیا و آنتوریوم بهترین گزینه‌ها برای گل مناسب عیادت محسوب می‌شوند. شما میتوانید با مراجعه به صفحه ارسال گل به تهران به راحتی از بین هزاران محصول ثبت سفارش کنید.

گل‌هایی که باعث حساسیت بیماران نمی‌شود؟

نماد گل‌های مناسب عیادت

بهترین گل برای عیادت بیمار همانی است که دارای یک معنا و مفهوم باشند؛ گل‌ها در اصل به جای ما صحبت می‌کنند و می‌توانند تا چند روز بعد از رفتن شما، یادتان را در خاطره‌ها زنده نگه دارد. پس به این ترتیب باید زمانی که گلی را تهیه می‌کنید، متوجه باشید که نماد چیست و برای چه باید آن را بخرید.

گل رز: این گل زیبا نماد اصلی عشق و دوست داشتن است. البته باید اشاره کرد که تنوع رنگی آن بسیار زیاد بوده که رنگ آن قادر است تا زیر نماد اصلی عشق باشد؛ به طور مثال گل رز سفید نشان‌دهنده صلح و آرامش بوده و اگر می‌خواهید بیماری را بعد از سال‌ها دوری ببینید، می‌توانید از رز سفید کمک بگیرید. در حالت کلی گل‌های رز نماینده عشق هستند و می‌توانند بی‌خوابی، اعصاب و استرس را درمان کنند.

گل آلسترومریا و شیپوری سفید: رنگ‌های مختلف این گل در بازار وجود دارد که هر کدام نشان‌دهنده یک حس ویژه خواهد بود؛ به طور مثال رنگ قرمز این گل نماد دوستی و عشق ورزیدن است در حالی که رنگ سفید آن ابراز کننده احساسات نگرانی نسبت به بیمار بوده و رنگ نارنجی آن باعث تشویق بیمار به بهبودی و سلامت کامل می‌شود. تمامی این حس‌های نمادین از طریق نگاه کردن به گل، انتقال پیدا می‌کند.

گل ماگنولیا: این گل نیز تنوع زیادی در رنگ‌بندی دارد که همگی آن‌ها در حالت کلی نشان‌دهنده نماد پاکی و خلوص کامل است. اگر ماگنولیا صورتی می‌خرید، بدانید که برای بیمار شانس و اقبال را به دنبال خواهد داشت و سفید آن نماد پاکی و بنفش نشانه سلامتی و بهترین آرزوها است.

گل داوودی: یکی از بهترین گزینه‌ها جهت هدیه دادن گل مناسب عیادت بیمار، داوودی است که با رنگ جذاب و همچنین بوی عالی که دارد، می‌تواند همه بیماران را به سر شوق بیاورد. گل‌های داوودی نماد زندگی طولانی، شادی و … بوده که شما می‌توانید آن را به همراه گل میخک صد پر، هدیه کنید.

نماد گل‌های مناسب عیادت

نکات انتخاب گل برای عیادت

تا به این جا مطمئن شدید که یکی از هدایایی که می‌توانیم برای یک بیمار ببریم که حال او را بهتر کند، گل است؛ اما در این بین نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را بدانید تا در نهایت یک انتخاب عالی داشته باشید. برخی از این نکات به شرح زیر هستند:

  • بعضی از گل‌ها بوی تند و تیزی دارند که به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم آن را برای یک بیمار که تازه بهبود پیدا کرده است، ببرید؛ زیرا نه تنها از این هدیه لذت نخواهد برد، بلکه بیشتر باعث سر درد و آلرژی می‌شود.
  • گل‌هایی مانند گل‌های پاییزی و یا آفتابگردان، اصلاً مناسب بیمار نیستند؛ زیرا رنگ‌های کسل‌کننده‌ای دارد که فقط روحیه بیماران را ضعیف و ضعیف‌تر می‌کند. پس بهتر است به جای این گل‌ها از انواع رنگی و بی بو استفاده کنید.
  • رنگ گل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، زمانی که برای عیادت می‌روید، حتماً سلیقه شخص مورد نظر را ملاک قرار بدهید و اگر او را به طور کامل نمی‌شناسید، سعی کنید از رنگ‌هایی استفاده کرده که دارای یک نماد خاصی باشند، به طور مثال رنگ بنفش می‌تواند نشان دهنده بهبودی حال بیمار باشد.
  • بعضی از گل‌ها آفت و یا قارچ دارند؛ به همین دلیل باید هنگام خرید دقت شود که فروشنده گل اشتباهی را به شما تحویل ندهد. در اغلب موارد ما توصیه می‌کنیم گل‌های خود را از یک فروشگاه معتبر مانند گل رزا تهیه کنید.
  • بعضی از گل‌ها عطر خاصی دارند که ممکن است مورد پسند همگی افراد واقع نشود؛ به همین دلیل توصیه ما این است که از خرید گل‌های عطر دار بپرهیزید.
  • گلی که می‌خرید نباید بیش از حد برگ ریز داشته باشد، زیرا اتاق بیمار هر روز تمیز نمی‌شود و ممکن است با برگه‌های ریز گل، اتاق پر از اشغال شده و در نهایت کثیف به نظر برسد.
  • میز اتاق بیمار کوچک است؛ برای اینکه بیمار بتواند گل شما را در کنار خودش قرار بدهد، باید سایز کوچک‌تری را انتخاب کنید.

نکات انتخاب گل برای عیادت

خرید اینترنتی گل مناسب عیادت از فروشگاه گل رزا

اگر قصد خرید گل مناسب عیادت بیمار را دارید، حتماً آن را از یک مرکز معتبر تهیه کنید؛ زیرا در بالا نیز اشاره کردیم که در صورت عدم کیفیت گل، باعث می‌شود تا کپک و گرده‌ها بیمار را اذیت کند و یا باعث اختلالات تنفسی شود. گل فروشی آنلاین گل رزا عرضه کننده گل به صورت آنلاین به تمامی نقاط کشور، قادر است تا بهترین نمونه‌های خود را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. به همین دلیل می‌توانید از طریق صفحه فروشگاه و یا تماس با شماره 09910804487، گل مورد نظرتان را درب منزل تحویل بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا فروشگاه گل رزا به تمام کشور ارسال دارد؟

بله! این فروشگاه با داشتن شعبات متعدد در تمامی شهرها، امکان ارسال به درب منزل تمام هم‌وطنان عزیز را دارد.

آیا گل با سفارش اینترنتی خراب نمی‌شود؟

خیر! تمامی گل‌ها تازه بوده که با کمک باکسی که برای آن تهیه شده است، امکان خرابی و یا شکستن به صفر می‌رسد. البته در صورتی که کالا به دست شما رسید و مشکل داشت، می‌توانید کالا را استرداد کرده و وجه خود را پس بگیرید.

چگونه می‌توانم گل محبوب خودم را از فروشگاه گل رزا سفارش دهم؟

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه محصولات و افزودن به سبد خرید، گل خودتان را درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *