دانستنی ها

انواع دسته گل و باکس گل مناسب برای زایمان همسر

گل مناسب برای زایمان همسر

در صورتی که فرزند دلبند شما به تازگی متولد شده و یا انتظار به دنیا آمدن او را می‌کشید، بهتر است به فکر یک دسته‌گل یا باکس گل زیبا برای قدردانی از همسر خود باشید. انتخاب گل مناسب برای زایمان همسر شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد، اما با شناخت لیست بهترین گل‌ها برای تبریک تولد نوزاد، می‌توانید به راحتی دست به انتخاب بزنید. توصیه می‌شود در کنار توجه ‌به سلیقه همسر خود و زیبایی ظاهری گل‌ها، به معنای خاص و احساسی آن‌ها نیز توجه کنید، به این شکل می‌توانید احساسات عمیق و عشق واقعی خود را به همسر و فرزند خود ابراز کنید و یک باکس گل تولد زیبا تهیه کنید.

لیست گل هایی که باعث بروز حساسیت در نوزادان نمی شود

اگر کودک دلبند شما تازه متولد شده و هنوز تردید دارید که آیا گل دادن به همسر خود برای تبریک گفتن و خوشحالی او کار درستی است یا خیر، بهتر است گل‌هایی را انتخاب کنید که برای نوزاد دلبند شما خطر حساسیت نداشته باشند. همچنین در بین انواع گل مناسب برای زایمان همسر، گل‌های با رنگ صورتی، سفید و آبی بهترین گزینه محسوب می‌شوند. برای خرید گل برای نوزاد تازه متولد شده این لیست را به خاطر بسپارید:

 • گل رز: گل رز را می‌توانید در رنگ‌های مختلف انتخاب کنید. یک ترکیب زیبا از گل رز با رنگ مناسب می‌تواند هدیه مناسبی باشد.
 • گل ارکیده: ارکیده سفید یکی دیگر از گزینه‌های ایده‌آل برای تولد نوزاد است. آن‌ها گل‌های ظریفی هستند که طبیعت را به ارمغان می‌آورند.
 • گل‌های داوودی: گل‌های داوودی در رنگ‌های مختلف وجود دارند و ترکیب زیبایی را با سایر گل‌ها ایجاد می‌کنند.
 • گل ادریسیا: گل‌هایی هستند که حجم زیادی دارند و علاوه بر آن برای ترکیب با گل‌های دیگر عالی هستند. این گل‌ها همچنین در رنگ‌های مختلف پاستلی که برای تولد نوزاد مناسب است، وجود دارند.
 • گل میخک: این گل سنتی زیبا که در رنگ‌های مختلف وجود دارد می‌تواند به خودی خود یک دسته‌گل بزرگ و زیبا محسوب شود.

لیست گل هایی که باعث بروز حساسیت در نوزادان نمی شود

15 ایده گل مناسب برای زایمان همسر

همان‌طور که می‌دانید گل‌ها تنوع بسیار زیادی دارند و همین عامل می‌تواند شما را در انتخاب بهترین گل برای زایمان همسر دچار سردرگمی کند. برای کمک به شما در انتخاب گل‌های زیبا به‌منظور هدیه دادن به همسر خود، به معرفی بهترین گزینه‌ها می‌پردازیم:

1. گل بابونه

 گل‌های بابونه بیشتر اوقات گل‌های ساده‌ای در نظر گرفته می‌شوند، اما زیبایی بی‌نظیر آن‌ها با حلقه‌ای از گلبرگ‌های سفید که مرکز طلایی و زرد رنگ را احاطه کرده‌اند، همان چیزی است که می‌تواند زیبایی سبد گل شما را دوچندان کند. جالب است بدانید که گل‌های بابونه نماد خلوص و بی‌گناهی هستند و هدیه دادن آن به معنی شروعی جدید همراه با امید، شادی، عشق و محبت است. به همین دلیل آن‌ها یک انتخاب عالی برای دسته‌گل تولد نوزاد هستند و به تنهایی یا در ترکیب با انواع شکوفه‌های دیگر در رنگ‌های پاستلی و زنده، زیبا به نظر می‌رسند.

گل بابونه

2. گل نرگس

نرگس‌ها یک انتخاب عالی برای جشن تولد نوزاد جدید هستند؛ زیرا این گل‌ها یکی از زیباترین، خوشبوترین و در عین حال شادترین گل‌ها محسوب می‌شوند. شکوفه‌های شیپوری شکل گل نرگس در سایه‌های روشن زرد طلایی همراه با سفید برفی در بالای ساقه‌های سبز می‌شکفند. این گل به تنهایی هدیه مناسبی برای تولد نوزاد است که می‌تواند در یک دسته‌گل ترکیبی نیز حضور داشته باشد.

گل نرگس

3. گل داوودی

 به‌طور کلی، گل‌های داوودی نماد شادی، خوش بینی، طول عمر و اعتماد هستند. آن‌ها تقریباً در رنگ‌ها، اشکال و اندازه‌های مختلف شکوفا می‌شوند. در حالی که هر رنگ از گل داوودی در گل‌آرایی زیبا به نظر می‌رسد، اما گل‌های داوودی سبز مناسب‌ترین گزینه برای جشن تولد نوزاد جدید هستند، زیرا رنگ سبز علاوه بر پاکی و بی‌گناهی نماد زندگی جدید و آغازی جدید است.

گل داوودی

4. نفس کودک

گل‌های ریز نفس کودک یکی از گزینه‌های عالی برای افزودن به دسته‌گل مناسب برای زایمان همسر هستند. این گل‌های ریز زیبا دارای معانی نمادین عشق ابدی و بی‌گناهی بوده که می‌توان از آن برای گل‌آرایی سبد یا دسته‌گل استفاده کرد. نفس کودک ازجمله گل‌هایی است که احساس خوبی را به هر گیرنده هدیه می‌بخشند.

نفس کودک

5. گل لاله

معنای نمادین و سنتی گل لاله بیانگر عشق کامل و عمیق است. این همان احساسی است که می‌خواهید به همسر خود بعد از به دنیا آوردن نوزاد دلبندتان ابراز کنید؛ بنابراین گل‌های لاله یک انتخاب فوق‌العاده برای هدیه تولد کودک تازه متولد شده محسوب می‌شود. رنگ‌های مختلف گل‌های لاله‌ نیز مانند سایر گل‌ها، معانی نمادین متفاوتی دارند، اما همه آن‌ها از نظر ظاهری واقعاً زیبا و شاد هستند.

گل لاله

6. گل میخک

گلبرگ‌های ژولیده و جذاب گل میخک در چندین رنگ، سایه و طرح وجود دارند. برای اکثر افراد گل میخک یکی از زیباترین گل‌ها محسوب می‌شود. جالب است بدانید که این گل نماد عشق، شیفتگی، قدرت، شفا و محافظت است. این‌ها تمام آن احساسی است که می‌توانید به همسر و فرزند خود منتقل کنید.

گل میخک

7. گل رز

 گل رز یک انتخاب عالی برای هدیه دادن در هر مناسبتی است. این در حالی است که گل رز قرمز و صورتی با عشق و احساس عاشقانه بیشتری همراه است؛ بنابراین یک سبد گل رز، هدیه‌ی عالی برای همسری است که به فرزند شما جان و زندگی بخشیده است. اکثر مردان پس از تولد نوزاد، دسته‌گل‌های رز را به نشانه فداکاری، قدردانی و عشق به همسران خود هدیه می‌دهند.

گل رز

8. گل ادریسی

 مانند همه گل‌ها، معنای نمادین گل‌های ادریسی با رنگ شکوفه‌های آن تغییر می‌کند. برای تولد نوزاد، مناسب‎ترین انتخاب‌ها در بین انواع گل‌های ادریسی شامل این موارد است:

 • ادریسی سبز که نماد زندگی و آغاز جدید، تجدید و تولد دوباره است.
 • ادریسی صورتی که نماد عشق و تحسین است.
 • ادریسی سفید نماد پاکی و معصومیت محسوب می‌شود.
 • ادریسی بنفش بیانگر درک و رفاه است.

گل ادریسی

9. گل نیلوفر

نیلوفر ازجمله گل‌های مسحورکننده محسوب می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. این گل‌های زیبا و خیره‌کننده را هم می‌توان به تنهایی و هم در ترکیب با دیگر گل‌ها برای تبریک زایمان به همسر خود تقدیم کنید. رنگ مختلف گل‌های نیلوفر نیز معنای متفاوتی را در بر دارد، از جمله:

 • نیلوفر سفید نماد خلوص و بی‌گناهی
 • نیلوفر زرد نماد شادی
 • نیلوفر صورتی نماد فراوانی و رفاه

 هر یک از این رنگ‌ها حس خوبی را به همسر شما منتقل کرده و می‌تواند جشن قدردانی شما را تکمیل کند.

گل نیلوفر

10. گل دلفینیوم

گل‌های زیبای دلفینیوم با ظاهری خاص و زیبا در رنگ‌های مختلف وجود دارد. تنوع و طراوت رنگ‌های مختلف این گل، دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است. این گل زیبا نماد وقار و مثبت اندیشی است. دلفینیوم ازجمله معدود گل‌هایی است که رنگ آبی طبیعی و شگفت‌انگیزی دارد، بنابراین بهترین گزینه برای تزیین دسته‌گل زایمان برای همسرتان محسوب می‌شود.

گل دلفینیوم

11. گل ژربرا

گل‌های ژربرا با شکوفه‌های بزرگ و زیبا به هر چیدمان گل یا دسته‌گلی، حالت پر جنب‌و‌جوشی اضافه می‌کنند، زیرا گل‌های آن گرم‌ترین رنگ‌ها را در بین انواع گل مناسب برای زایمان همسر دارند. به‌طور کلی، ژربرا نماد عشق، وفاداری، نشاط، معصومیت و خلوص است که همگی این احساسات برای دسته‌گل هدیه برای همسر مناسب هستند.

گل ژربرا

12. گل خرطومی

گل‌های خرطومی با ظاهری خاص، زیبا و دوست‌داشتنی ازجمله گل‌های ظریفی هستند که در رنگ‌های بنفش، آبی، نیلی و صورتی شکوفا می‌شوند. این گل‌ها جلوه‌ای زیبا و در عین حال شلوغ به یک دسته‌گل می‌دهند و به گل‌آرایی دسته‌های گل ظاهری طبیعی و جنگلی می‌بخشند. گل خرطومی انتخاب خوبی برای یک دسته‌گل به ‌منظور تبریک زایمان به همسر محسوب می‌شود، زیرا نماد پیوند قوی عشق، لطف و مثبت اندیشی است.

گل خرطومی

13. گل صد تومانی

گل صد تومانی در تمام اشکال مختلف خود، از زیباترین گل‌های جهان محسوب می‌شوند. محبوب‌ترین گونه‌های آن‌ها دوتایی کامل و شکل‌های بمب‌مانند هستند که در رنگ‌های مختلف شکوفا می‌شوند. گل صد تومانی طیف گسترده‌ای از معانی نمادین دارد که علاوه بر زیبایی، ثروت، افتخار و عشق، نشان‌دهنده محبت و شادی است.

گل صد تومانی

14. گل زنبق

گل‌های زنبق سفید مایل به کرم دارای خطوط ظریف و ملایمی هستند که به تنهایی دسته‌های گل‌ خیره‌کننده‌ای ایجاد می‌کنند. همچنین به‌عنوان گل‌های مکمل در سبدهای گل در کنار دیگر انواع گل نیز استفاده می‌شوند. زنبق نماد خلوص، تقدس و ایمان است و به‌طور معمول در گل‌آرایی دسته‌گل‌های هدیه نوزاد تازه متولد شده، حضور دارند.

گل زنبق

15. گاردنیا

گاردنیاها زیبا هستند و رایحه‌ای دوست‌داشتنی و شیرین دارند. گاردنیاها علاوه بر زیبایی چشمگیر و رایحه شیرینشان در زبان گل‌ها نماد پاکی و لطافت هستند که به‌خوبی در یک دسته‌گل برای نوزاد جدید قرار می‌گیرند. گاردنیا که با سایر شکوفه‌ها ترکیب شده یا به تنهایی هدیه داده می‌شود، هدیه‌ای فوق‌العاده در هنگام جشن گرفتن آغاز یک زندگی جدید خواهد بود.

گاردنیا

 گل‌های ماه تولد

در صورتی که در انتخاب گل مناسب برای زایمان همسر تردید دارید، می‎توانید گل ماه تولد فرزند خود را در نظر داشته باشید. این کار می‌تواند یک ایده خوب برای خوشحال کردن همسرتان باشد که به تازگی فرزند شما را به دنیا آورده است.

نحوه خرید گل مناسب برای زایمان همسر از فروشگاه گل رزا

در صورتی که قصد خرید یک سبد یا دسته‌گل زیبا برای همسر خود را دارید، می‌توانید از طریق برقراری ارتباط با کارشناسان فروش فروشگاه گل رزا این کار را انجام دهید. تنوع و تازگی گل‌ها، تزیین خاص و منحصربه‌فرد گل‌ها، امکان سفارش در هر زمان و موقعیت و همچنین تحویل به موقع از جمله مزیت‌های خرید از تیم حرفه‌ای گل رزا محسوب می‌شود.

سخن پایانی

در صورتی که نوزاد دلبند شما به تازگی متولد شده است، می‌توانید با سفارش یک دسته یا باکس گل از همسر خود قدردانی کنید. گل مناسب برای زایمان همسر شامل انواع مختلفی از گل‌های زیبا است که هر کدام معانی احساسی و خاصی را منتقل می‌کنند؛ بنابراین می‌توانید با در نظر گرفتن سلیقه همسر خود از لیست انواع گل مناسب برای زایمان همسرتان، عشق و احساس خود را به او ابراز کنید. در صورتی که برای انتخاب گل‌های مناسب و تزیین آن، نیاز به مشورت دارید و می‌خواهید باکس گل خود را از معتبرترین فروشگاه خریداری کنید، توصیه می‌شود سری به فروشگاه گل رزا بزنید.

 

سوالات متداول

✅برای سفارش گل برای زایمان همسر چه زمانی مناسب است؟

شما باید پیش از زایمان همسر خود برای خرید گل برنامه‌ریزی کرده و آن را سفارش دهید. اگر قصد دارید در بهترین زمان ممکن برای هدیه دادن گل به همسر خود اقدام کنید، بهتر است این کار را تا لحظه آخر به تعویق نیندازید.

✅آیا برخی از گل‌ها پیام نامناسب و منفی به همراه دارند؟

درست است که برخی از گل‌ها معنای خاص و احساسی دارند اما گلی وجود ندارد که پیام منفی مانند بدشانسی، تنفر و … را بدهد؛ بنابراین می‌توانید در بین انواع گل‌ها به‌راحتی دست به انتخاب بزنید.

✅مهم‌ترین فاکتور در انتخاب گل مناسب برای زایمان همسر چیست؟

اولین چیزی که در هنگام انتخاب انواع گل برای هدیه دادن به همسر خود باید به آن توجه داشته باشید، علاقه، سلیقه و ترجیحات او است، زیرا قرار است با این کار همسر شما خوشحال شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *