دانستنی ها

انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم

انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم

همیشه شنیده ایم که هر گل یک بویی دارد؛ شاید همین ویژگی های متفاوت باعث شده هر گل مناسب مراسم و مناسبت های خاصی باشد. در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم مانند سبدها، تاج ها و باکس های گل بپردازیم. بهرحال گل هایی که برای تسلیت گفتن تدارک دیده می شوند باید با گل های مراسم دیگر متفاوت باشند. این نوع هدیه ها باید ویژگی هایی داشته باشند مثل ماندگاری بالا که در ادامه مطلب به شرح جزئیات آن خواهیم پرداخت. پس با ما در این مطلب از سایت فروشگاه اینترنتی گل رزا همراه شوید.

انواع گل تزئین شده برای مراسم ترحیم

انواع هدیه تزئین شده یا انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم شامل تاج گل، باکس گل و سبد گل و… می شوند. شما با توجه به سلیقه و بودجه خود می توانید یکی از این نوع گل ها را برای ادای احترام و گفتن تسلیت انتخاب کنید. در ادامه مطلب با جزئیات بیشتری هر کدام از این گل ها را مورد بررسی قرار می دهیم. شما میتوانید از هرکجای ایران سفارش خود را ثبت کنید؛ ارسال گل به اصفهان یکی از خدمات گل رزا محسوب میشود.

 • جام گل

جام گلدانی مراسم ترحیم، یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای تقدیم به عزاداران است. استفاده از جام گل در مراسم ترحیم، به نشانه احترام و اندوه برای فرد فوت شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این جام گل معمولاً با گل‌هایی مانند گل های سفید، گل زنبق و گل گلبهی تزئین می‌شود و به عنوان یادبود برای فرد فوت شده در طول مراسم کاربرد دارد. در بعضی از کشورها مانند ژاپن، جام گل به عنوان بخشی از سنت‌های مذهبی و فرهنگی مراسم ترحیم مرسوم است. همچنین در بعضی از جوامع مسیحی، جام گل به عنوان نمادی از رستاخیز و حیات جاودانی استفاده می‌شود.

جام گل

زیباترین گل ها برای جام گل

گل های مختلف با رنگ های سفید، زرد، مشکی و سایر رنگ های که در مراسم ترحیم استفاده می شود به زیبایی جام گل برای مراسم تسلیت می افزاید. جام گل از ترکیب یک جام با گل های زیبا تشکیل شده است. علاوه بر گل ها، جام نیز دارای رنگ ها و طرح های بسیار زیبایی می باشد. به طور کلی جام گل انتخابی بسیار ارزنده و آرامش بخش برای هدیه دادن در مراسم ترحیم است.

رنگ سفید جام گل، برای روحیه دادن به خانواده عزادار بسیار مناسب است. از دیگر جام گل های مناسب مراسم ختم، جام گل های رز با رنگی کم رنگ می باشند. همچنین رنگ هایی مانند مشکی و زرد در این مراسم بسیار مناسب هستند. این جام گل ها را می توانید از فروشگاه اینترنتی گل رزا به همراه کارت عرض تسلیت، تحویل گرفته و به عزاداران تقدیم نمایید.

 • باکس گل

از دیگر هدیه های رایج در گفتن تسلیت، باکس گل است که در جعبه هایی شکیل عرضه می شود و دارای تنوع زیادی است. این باکس های گل را می توانید در شکل های مربع، مستطیل، دایره، قلب و غیره تهیه نمایید. دادن باکس گل به عنوان یک هدیه ترحیمی، نشان دهنده اهمیت شما به افراد مورد نظر می باشد.

در حال حاضر باکس گل برای مراسم ترحیم، یکی از هدیه های رایجی است که برای ایجاد فضایی مطمئن و آرام در مراسم ترحیم به کار می‌رود. این باکس گل شامل گل‌هایی است که به طور خاص برای مراسم ترحیم تزئین شده است. استفاده از باکس گل برای مراسم ترحیم نه تنها به عنوان نمادی از زیبایی و به روز بودن است، بلکه نماد وقار، ترحیم و احترام به مرده نیز می‌باشد. به همین دلیل، بسیاری از مردم با استفاده از باکس گل، پایانی آرام بخش برای بازماندگان فرد متوفی فراهم می‌کنند.

باکس گل

زیباترین گل ها برای باکس گل

انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم که معمولاً برای باکس گل استفاده می شود شامل گل‌های صلیبی، گل‌های ماری‌گلد، گل‌های کاکتوس‌ها، آسترها و… هستند. همچنین، گل‌های رز قرمز، سفید و صورتی به عنوان رنگ‌هایی معمولی برای باکس گل انتخاب می شوند.

باکس گلی از گل‌های لیلیوم برای عرض تسلیت می تواند بسیار تسکین دهنده باشد. این باکس گل نماد نیرو و قدرتمندی است و شما با دادن این باکس گل برای نزدیکان مرحوم، تسلی خواهید بود. علاوه بر لیلیوم، رز سفید و رزهای مشکی هم در باکس گل ختم استفاده می شوند. باکس گل های مشکی نماد غم و نابودی هستند. علاوه بر معانی فوق، رنگ مشکی می تواند بیانگر مرگ یک عشق نیز باشد.  باکس گل ها را می توانید با گل های مختلف در جعبه سفید تهیه کرده و به عزاداران تقدیم نمایید. از باکس مشکی با گل های مشکی، علاوه بر مراسم ترحیم، برای نشان دادن تنفر و خشم نیز استفاده می کنند.

در هر حال باکس گل های ساده، بویژه در مراسم ترحیم بسیار مناسب تر هستند. زیرا مراسم ترحیم جای تزئینات شلوغ و هدیه های رنگی نیست.

همچنین انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم می توان به باکس گل میخک اشاره کرد. این باکس گل دارای رنگ های بسیار متنوعی می باشد. باکس گل های میخک در عین زیبا بودن، دوام زیادتری دارند. از آن جایی که در مراسم عزاداری معمولا از رنگ سفید استفاده می شود، جعبه گل میخک سفید بهترین گزینه است. این گل برای مسیحیان بسیار مقدس بوده و به معنای گریه حضرت مریم است. بهتر است این باکس گل پرمفهوم و زیبا را همراه با کارت تسلیتی با متنی غم انگیز در مراسم ختم هدیه دهید.

 • تاج گل

تاج گل، مجموعه ای به شکل دایره یا بسته ای از گل های زیبا است که به عنوان نمادی از حس احترام و تجلیل در مراسم خاکسپاری و تشییع جنازه، مراسم دفن و مصیبت ها استفاده می‌شود.

باکس گل

زیباترین گل هابرای تاج گل

تاج گل تسلیت معمولاً از گل هایی نظیر رز، لیلیوم، گل بنفشه و سایر گل های زیبا و معطر تشکیل شده است.

یک مدل از انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم، تاج گل های دو طبقه مانند تاج گل آنتریوم است که بسیار شیک و زیبا است. این تاج گل ها به دلیل حجم زیادی که اشغال می کنند مناسب ترین گزینه برای مکان های بزرگ می باشند. بسته به سلیقه خود و فضای مورد نظر می توانید تاج گل های یک یا دو طبقه را خریداری نمایید.

 • سبد گل

سبدهای گل نیز، یکی از انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم و جز زیباترین هدیه ها می باشد. این سبدها شکل و رنگ های مختلفی دارند. سبدگل یا گل سبدی، سبدی است که در آن گل‌ها به‌صورت منظم و سازمان‌یافته قرار گرفته‌اند.

سبد گل

زیباترین گل برای سبد گل

تنوع محصولات ما در فروشگاه اینترنتی گل رزا بسیار بالا است و به راحتی می توانید سبد گلی مطابق سلیقه خود پیدا کنید. سبدگلی با گل های مختلف و ترکیب آن ها با گل های رز سفید، یک انتخاب شیک و لاکچری برای عرض تسلیت محسوب می شود.

علاوه بر آن سبد گل های بنفشه، از انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم می باشد. این مدل سبد گل تسلیت را می توانید در اندازه های مختلف انتخاب کرده و سفارش دهید. سبد گل هایی به صورت دایره ای، مستطیلی و سایر شکل ها و طرح ها را نیز می توانید از سایت فروشگاه اینترنتی گل رزا خریداری نمایید.

نوشته های مناسب برای گل های مراسم عزاداری

در کنار انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم  از جمله سبد گل، تاج گل، جام گل و باید با متن های تسلیت روی این هدایا نیز آشنایی داشته باشید. در بخش زیر چند متن مناسب برای عرض تسلیت در مراسم عزاداری را برای شما آورده ایم.

 • این گل به شما تقدیم می شود برای عرض تسلیت
 • فوت … را به دوستان و آشنایان و خانواده مرحوم تسلیت می گویم و از خداوند برایتان طلب صبر می نمایم
 • تسلیت بنده را بپذیرید، تحمل کردن نبود مرحوم … صبری عظیم می طلبد
 • فوت پدر بزرگوار شما را تسلیت عرض می کنم، برای ایشان علو جایگاه الهی را خواستار هستم
 • عرض تسلیت بنده، کلمه کوچکی است در مقابل اندوه بزرگ شما، از پروردگار برای شما صبر و شکیبایی خواستارم.
 • فوت مرحوم … را تسلیت عرض کرده و از خداوند طلب خیر و مغفرت می کنم
 • فوت عزیزی همچون … بسیار سخت است، از خداوند برای ایشان طلب بخشش و مغفرت خواستارم.
 • اندوه از دست دادن ایشان بسیار بزرگ است. انشالله خداوند ایشان را مورد لطف و مرحمت خود قرار دهد.
 • فوت مرحوم … بسیار غمناک است. ما را در غم خود سهیم بدانید
 • برای مرحوم … طلب خیر و نیکی از درگاه پروردگارم خواستارم. روحش قرین آرامش باد

سخن پایانی

شما در این مطلب با موضوع انواع گل مناسب برای مراسم ترحیم  از سایت فروشگاه اینترنتی گل رزا همراه ما بودید. بسته به سلیقه خود می توانید نسبت به انتخاب و خرید جام گل، تاج گل، باکس گل و… از این فروشگاه اینترنتی اقدام نمایید. هنگام انتخاب بسیار دقت کنید تا بهترین حس احترام و ارزش را به گیرنده انتقال دهید. در پایان امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

سؤالات متداول

چه رنگ گلی برای مراسم ترحیم رایج است؟

برای مراسم عزاداری، معمولا رنگ های سفید و مشکی استفاده می شوند.

چه گلی در عین زیبایی، باعث آرامش فرد عزادار می شود؟

گل نرگس علاوه بر ظاهری مناسب، دارای رایحه ای خوشایند است که آرامش بخش می باشد.

متن روی گل مراسم ترحیم چگونه باشد؟

متن باید ساده و غمناک باشد. در این مطلب نمونه هایی از این متون آورده شده است.

آیا گل های مناسب مراسم ترحیم به راحتی پیدا می شوند؟

بله. گل های لیلیوم، رز، میخک، نرگس و… از گل های رایج مراسم عزاداری در کشور ما می باشند و به راحتی می توانید آن ها را پیدا کرده و خریداری نمایید.

به جز عرض تسلیت گفتن از چه متنی بر روی کارت گل عزاداری استفاده می کنند؟

از شعرهای غمناک نیز بر روی این کارت ها استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *