دانستنی ها

برای گل آرایی از چه برگ هایی می توان استفاده کرد؟

برای گل آرایی از چه برگ هایی می توان استفاده کرد؟

اگر جزو کسانی هستید که گل آرایی را دوست دارید و یا کار تخصصی شما تزئینات گل است، مطمئناً با نقش و جایگاه مهم انواع برگ برای گل آرایی، آشنا هستید. برگ‌های سبز و خوش رنگ در کنار گل‌های رنگارنگ، جلوه بی‌نظیری را ایجاد می‌کنند. توجه به این نکته بسیار مهم است که در صورت استفاده نادرست از برگ‌ها در گل آرایی ممکن است نتیجه‌ نامطلوبی دریافت کنید؛ بنابراین توصیه می‌شود با انواع برگ‌های مناسب برای گل آرایی و ویژگی‌های هر کدام آشنا شوید تا به این شکل بتوانید بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای اهداف مختلف انتخاب کنید.

برگ آرایی بهتر است یا کاغذ آرایی

دسته گل یکی از زیباترین و بهترین هدیه برای خوشحال کردن و ابراز محبت به کسانی است که دوستشان دارید. گل ازجمله هدایای است که حس خوبی را منتقل کرده و لبخند بر لب می‌نشاند. در این میان گل آرایی و نحوه تزئین دسته گل تأثیر زیادی بر زیبایی آن دارد. برای این منظور می‌توان از انواع برگ برای گل آرایی استفاده کرد. همچنین در برخی موارد از کاغذ برای پیچیدن و تکمیل دسته گل استفاده می‌شود. پاسخ به این سوال که برگ آرایی بهتر است یا کاغذ آرایی، به سلیقه افراد بستگی دارد.

برخی از افراد دوست دارند که از برگ‌های زیبا و مکمل برای تزئین گل‌ها استفاده شود، در حالی که برخی دیگر به کاغذ آرایی برای آماده کردن دسته گل علاقه بیشتری دارند؛ بنابراین می‌توانید از کسی که گل آرایی انجام می‌دهد بخواهید که با توجه به خواست و سلیقه شما، برای تزئین دسته گل اقدام کند. برای افرادی که دوست دارند گل آن‌ها از حس و حال طبیعی خارج نشود، برگ آرایی گزینه ایده‌آلی محسوب می‌شود. همچنین میتوانید با مراجعه به صفحه ارسال گل به تهران از بین متنوع ترین باکس های گل بهترین انتخاب را داسته باشید.

برگ آرایی بهتر است یا کاغذ آرایی

20 برگ مناسب برای گل آرایی

نوع انتخاب و استفاده از برگ‌های سبز و زیبا می‌توانند تأثیر مثبت یا منفی در گل آرایی داشته باشند، بنابراین بهتر است تازه‌ترین برگ‌ها را برای تکمیل زیبایی و تزئین گل‌ها انتخاب کرده و از آن‌ها به‌درستی استفاده کنید. معرفی انواع برگ برای گل آرایی و آشنایی با ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها می‌تواند به شما در انتخاب بهترین گزینه‌ها برای تزئینات خاص و منحصربه‌فرد با گل کمک کند:

1. مورد سبز

مورد سبز یکی از پرطرفدارترین انواع برگ‌ها برای گل آرایی است، زیرا می‌توان به روش‌های متنوعی از آن استفاده کرد. این گیاه، ساقه‌های بلندی دارد که با برگ‌های براق پوشیده شده است. وجود شاخ و برگ‌های ضخیم در قسمت‌های مرکزی گل، جلوه خاصی به آن بخشیده است. یکی از مزیت‌های مورد سبز این است که رایحه‌ای شیرین دارد و برای دکور خانه گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. جالب است بدانید که این گیاه نماد عشق است و به همین دلیل اغلب در تزئینات عروسی نیز استفاده می‌شود.

مورد سبز

2. پیچک

پیچک برای گل آرایی عالی است و می‌توان از آن برای تزئین هر چیزی که با گل زیبا ‌می‌شود، استفاده کرد. برگ‌های پیچک به شکل مثلث بوده و به دلیل این که برگ‌ها به پایین شاخه‌های آن می‌ریزد، برای پیچیدن دور تاج‌های گل و افزایش زیبایی به سبدهای گل ایده‌آل محسوب می‌شود. پیچک طول عمر بیشتری نسبت به انواع برگ‌ها دارد. این برگ ممکن است ماه‌ها سبز و با طراوت باقی بماند، بنابراین برای گل آرایی خانه یا جشن‌ها عالی عمل می‌کند.

پیچک

3. سرخس چرمی

 این گیاه که به‌عنوان سرخس برگ چرمی نیز شناخته می‌شود، در تمام طول سال رشد می‌کند و می‌تواند بین ۷ تا ۲۱ روز دوام بیاورد. برگ‌های سرخس چرمی ضخیم و قسمت کناره آن به شکلی منحصربه‌فرد کشیده شده است. نحوه چیدمان برگ‌ها، شکلی مثلثی به آن داده که برای دکورسازی با گل عالی هستند. سرخس چرمی ازجمله برگ‌هایی است که حتی به تنهایی نیز جلوه خاصی داشته و به گل آرایی شما حس و حال بی‌نظیری می‌بخشد. این گیاه به دلیل داشتن ساقه بسیار نازک، یکی از ساده‌ترین انواع برگ برای گل آرایی در نظر گرفته می‌شود.

سرخس چرمی

4. سرخس درختی

این گیاه دارای شاخه‌ها و برگ‌های نازک و خشکی است که اغلب در گلدان‌ها استفاده می‌شود. سرخس درختی همچنین به‌عنوان یک پس‌زمینه زیبا در یک دسته گل رنگارنگ به خوبی عمل می‌کند.

سرخس درختی

5. داستی میلر

داستی میلر به دلیل داشتن شاخ و برگ‌های به ظاهر یخ زده و منحصر‌به‌فرد خود، حال و هوای زمستانی دارد. به همین دلیل اغلب در عروسی‌های زمستانی یا در تزئینات پاییزی استفاده می‌شود. رنگ خاکستری و سفید برگ‌های داستی میلر در دسته گل‌ها عالی به نظر می‌رسد. توصیه می‌شود از این برگ برای ست کردن با رزهای نارنجی روشن یا صورتی استفاده کنید تا ظاهری نرم و در عین حال شیک به گل آرایی شما بدهد.

داستی میلر

6. برگ لیمو

برگ لیمو شامل برگ‌های گرد و ضخیم است که عمر طولانی دارد. این برگ‌های زیبا می‌تواند به یک همراه ظریف و فوق‌العاده برای یک دسته گل زیبا تبدیل شود. برگ‌های براق آن به‌خوبی با انواع گل‌ها سازگار بوده و به دلیل ایستایی خوب آن، برای قرار دادن در گلدان‌های روی میز مناسب هستند. به‌طور کلی برگ لیمو برای افزودن به طرح‌های مختلف گل آرایی عالی است.

برگ لیمو

7. اکالیپتوس دلار نقره‌ای

 اکالیپتوس دلار نقره‌ای دارای برگ‌های مدور کوچکی است که به دلار نقره‌ای شباهت دارد. این گیاه زیبا، شاخ و برگ‌های خاکستری و آبی مات جذابی دارد که آن را به یک جفت عالی برای رنگ‌های سفید و پاستلی تبدیل می‌کند. شاخه‌های نازک و قابل انعطاف آن شبیه پیچک که آن را برای تاج گل‌های تزئینی و تزئین‌های مختلف ایده‌آل کرده است. اکالیپتوس دلار نقره‌ای اغلب به صورت تازه استفاده می‌شود، اما امکان خشک و رنگ کردن آن نیز برای استفاده در گل آرایی وجود دارد.

اکالیپتوس دلار نقره‌ای

8. اکالیپتوس بیبی بلو

اکالیپتوس بیبی بلو متراکم‎تر از هم‌خانواده نقره‌ای خود است. همچنین نسبت ‌به اکالیپتوس دلار نقره‌ای برگ‌های کوچک‎تری دارد. رنگ آن با بلوغ تغییر می‌کند و از آبی براق به سبز پر رنگ درمی‌آید. برگ‌های این گیاه برای افزودن به دسته گل‌ها و همچنین تاج گل‌های زیبا، عالی است.

9. دستبند عسلی

گیاه دستبند عسلی دارای ساقه‌های بلندی است که با برگ‌های نرم و نازک تزئین شده است. ساقه نازک آن به‌راحتی به هر شکلی در می‌آید و تقریباً برای هر هدفی در گل آرایی قابل استفاده است. این برگ‌های بی‌نظیر یکی از بهترین گزینه‌ها در بین انواع برگ برای گل آرایی محسوب می‌شود.

دستبند عسلی

10. گرویلا

 گرویلا یک گیاه سبز تزئینی منحصر‌به‌فرد با ساقه‌های قرمز رنگ که برای گل آرایی بسیار مناسب است. شاخه‌های این گیاه از نظر طول متفاوت هستند و همین ویژگی باعث می‌شود که به تزئینات با گل، عمق شگفت‌انگیزی بدهند.

گرویلا

11. استوک

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های گل‌های استوک این است که در تمام فصل‌ها رشد می‌کنند. گل‌های زیبای آن در رنگ‌های مختلفی از سفید تا بنفش روشن وجود دارد. شکوفه‌های کوچک و رنگی این گل برای افزودن رنگ دلخواه و مکمل به هر دسته گلی مناسب است. این موضوع که کدام رنگ گل استوک را برای گل آرایی استفاده کنید، کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد.

12. استاتیک

استاتیک که به آن اسطوخودوس دریایی نیز می‌گویند، با شکوفه‌های ریز پرتراکم و رنگ بنفش زیبای خود، جلوه بی‌نظیری به گل آرایی شما می‌بخشد. ساقه‌های بلند و نازک گل استاتیک آن را به یک گزینه عالی برای تزئین دسته گل تبدیل کرده است.

استاتیک

13. اسنپدراگون

اسنپدراگون درواقع به عنوان یکی از منحصر‌به‌فرد‌ترین گل‌ها شناخته می‌شود. نام عجیب و خاص آن یادآور ظاهر گلی است که مانند دهان اژدها باز و بسته می‌شود. این گل، ساقه‌های بلند و باریکی داشته و رنگ گل‌های آن از پایین به بالا و پس از شکوفا شدن، دارای طیف متفاوتی از دیگر شکوفه‌ها است. از اسنپدراگون برای افزودن تنوع رنگ و همچنین ارتفاع مناسب به دسته گل‌ها استفاده می‌شود.

14. پوم

 پوم‌ها ازجمله گل‌هایی هستند که در هر ساقه بیش از یک سر گل دارند. این ویژگی آن‌ها را به یک گزینه عالی برای افزودن به هر ترکیبی از گل‌ها به منظور ایجاد ظاهری خاص و زیبا تبدیل کرده است. شما می‌توانید از گل پوم برای گل آرایی حلقه‌های گل یا دسته گل‌ها استفاده کنید.

پوم

15. دلفینیوم

دلفینیوم از کلمه یونانی “دلفیس” به معنای دلفین گرفته شده است. این گل دارای جوانه‌های ریز زیبا با رنگ‌های بنفش و آبی منحصربه‌فرد که شکل ظاهری کلی آن، شبیه بینی دلفین است. روی ساقه‌های بلند دلفینیوم شکوفه‌های متعدد وجود دارد که از نظر برخی ویژگی‌ها شبیه ‌به اسنپدراگون است. اگر قصد دارید ظاهری دراماتیک و نوستالژیک به هر نوع گل آرایی ازجمله دسته گل خود بدهید، می‌توانید دلفینیوم را انتخاب کنید.

دلفینیوم

16. زنگوله‌های ایرلندی

زنگوله‌های ایرلندی دارای ساقه و گلبرگ‌هایی با رنگ سبز ملایم و شبیه ‌به زنگوله‌های ایرلندی است. این گل‌ها برای تزئین میزهای غذاخوری در مهمانی‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها جلوه بی‌نظیری دارند. همچنین می‌توانید از زنگوله‌های ایرلندی برای تکمیل زیبایی دسته گل و یا گل‌های گلدان استفاده کنید.

زنگوله‌های ایرلندی

17. ژیپ

ژیپ‌ها هم‌خانواده گل میخک هستند. وجود گل‌های ریز و زیبا در کنار هم، آن را برای هر نوع گل آرایی مناسب کرده است. درواقع ژیپ یکی از بهترین گزینه در بین انواع برگ برای گل آرایی است که حس و حال خاصی به دسته گل و یا هر نوع تزئینات گل‌ها می‌بخشد. این گل اغلب به رنگ سفید گچی است، اما در برخی موارد نمونه‌های صورتی روشن آن نیز وجود دارد.

ژیپ

18. دیانتوس

 دیانتوس یک گل بسیار محبوب و پرطرفدار است که اغلب به‌عنوان گل میخک نیز شناخته می‌شود. این گل زیبا در انواع رنگ‌های شاد و متنوع وجود دارد. گل‌های دیانتوس به همان اندازه که شیک و زیبا به نظر می‌رسند، یک مکمل و پرکننده عالی برای گل آرایی نیز محسوب می‌شوند.

19. بابونه‌ گاوی

بابونه‌ گاوی با گل‌های ریز سفید و زیبا، یک مکمل خوب برای گل آرایی است. از این گل برای تزئین هر نوع گل و با هر هدفی می‌توان استفاده کرد. وجود ساقه‌های بلند با گل‌های ریز سفید، زیبایی خاصی به آن بخشیده است. در معرفی انواع برگ برای گل آرایی، می‌توانید از این گل برای ست کردن با گل‌های روشن و پاستلی استفاده کنید.

بابونه‌ گاوی

20. آلسترومریا

گلبرگ‌های داخلی آلسترومریا دارای نوارهایی است که برای ایجاد تنوع و افزودن بافت در دسته گل مناسب هستند. این گل زیبا طیف رنگی وسیعی ازجمله سفید و طلایی، صورتی و بنفش و… دارد. جالب است بدانید که این گل نماد دوستی و فداکاری است و به همین منظور توصیه می‌شود در دسته‌های گلی که می‌خواهید به خانواده یا دوستان خود هدیه بدهید، از آن استفاده کنید.

 

سخن پایانی

گل آرایی با اهداف مختلف انجام می‌شود. شما ممکن است برای تزئین دسته گل، میز شام مهمانی‌ها، حلقه و تاج گل و … به گل آرایی بپردازید. این در حالی است که استفاده از انواع برگ برای گل آرایی جلوه بی‌نظیری به آن می‌بخشد. همچنین با توجه به گل‌هایی که انتخاب کردید و همچنین ترکیبی که قصد ایجاد آن را دارید، می‌توانید برگ‌های مناسبی را در بین انواع مختلف و متفاوت انتخاب کنید. فقط کافی است تمام این برگ‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر کدام را به‌خوبی بشناسید.

 

سوالات متداول

چرا از انواع برگ برای گل آرایی استفاده می‌شود؟

انواع برگ و گل‌های ریز می‌توانند به گل آرایی شما شکل، بافت و تنوع خاصی را اضافه کنند. این کار به جلوه بیشتر گل‌ها با ایجاد فاصله بین آن‌ها توسط برگ‌ها کمک کرده و ظاهر طبیعی‌تری به آن می‌بخشد.

راه افزایش طول عمر برگ‌ها برای گل آرایی چیست؟

برای افزایش طول عمر برگ و گل‌ها، باید ساقه آن‌ها را به شکل اوریب و کج برش زده و سپس آن‌ها را در اسفنج‌های خیس فرو کنید. با این کار می‌توانید به آبرسانی برگ‌ها و گل‌ها بپردازید.

برای گل آرایی از برگ‌ها استفاده کنم یا کاغذهای رنگی؟

برگ‌ها جلوه خاص و طبیعی به گل آرایی شما می‌بخشد. با توجه به سلیقه خود می‌توانید از برگ یا کاغذ رنگی و یا ترکیبی از هر دو برای تزئین گل‌ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *